AK Parti'de süreç başladı

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 5-12 Kasım, Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı için ise başvuruların 5 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında alınacağını açıkladı.

AK Parti'de süreç başladı

Çerkezköy Bakış - AK Parti’de beklenen tarih açıklandı. Buna göre, 7 gün sürecek olan aday adaylığı başvuruları pazartesi gününden itibaren alınmaya başlanacak. AK Parti’de sürecin başlamasıyla birlikte siyaset aranası da hareketlenecek.
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, yaptığı yazılı açıklamada, sürecin hayırlara vesile olmasını ve aday adaylığı başvurusunda bulunacaklara başarılar diledi. 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için başvuru tarihi ve ücreti hakkında bilgi veren Öğe, AK Parti’nin bütün seçim çevrelerinde seçime katılacağını ve adaylarının tespiti ve sıralamasında merkez yoklaması usulü uygulanacağını ifade etti.

Adaylık başvurularının belediye başkanlıkları için 5-12 Kasım, belediye meclis üyelikleri için ise 5 Kasım ile 3 Aralık tarihleri arasında alınacağını sözlerine ekleyen Öğe, başvurular, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları için Genel Merkeze veya buraya iletilmek üzere il başkanlıklarına, ilçe belediye başkanlıkları için il başkanlıklarına veya il başkanlıklarına iletilmek üzere ilçe başkanlıklarına, belediye meclisi üyelikleri için ise ilçe başkanlıklarına bizzat yazılı başvuru yapılması gerektiğini belirtti.
Öğe, Büyükşehir Belediye Başkanı aday adaylarından 10 bin, nüfusu 200 binden fazla olan ilçe belediye başkanı aday adaylarından 3 bin, nüfusu 50 binden 200 bine kadar olan ilçelerde belediye başkanı aday adaylarından 2 bin 500, büyükşehirlerdeki belediye meclisi üyesi aday adaylarından bin lira başvuru ücreti alınacağını ifade etti.  Öğe, kadın ve genç adaylar, belirlenen aidatların yarısını, engelli adaylar ise dörtte birini ödeyeceğini sözlerine ekledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 18:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul city.. eski..
İstanbul city.. eski.. - 12 ay Önce

Reis Kızılpınar mahallesi millet caddesi seyir konutları yoluna bir el atsa devlet.büyükşehir benim değil diyor.çerkezköy belediyesi benim değil diyor... Yunanistan a .mı ait...

kocameşe..
kocameşe.. @İstanbul city.. eski.. - 12 ay Önce

vay arkadaş devlet sorunu oldu yol....inatla yapmıyorlar...millet caddesini..

Seyir konutları.
Seyir konutları. - 12 ay Önce

Düğmeye bas başkan.. CHP nin yapmadığı yolları yaptır.da oy verelim..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510