banner265

banner579

banner306

banner578

Akay: Bizim vatan sevgimizi hiç kimse sorgulamaya kalkmasın

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Belediye meclis üyesi arkadaşımızın günler evvel öncesinden yaptığı bir paylaşımı alıp, belediye meclisine gündem yaparak, hedefe koyma anlayışı doğru siyasi yaklaşım değildir. Benim fikrimi merak edenlere sesleniyorum. Benim ve arkadaşlarımın vatan, millet, bayrak sevgisini hiç kimse sorgulamaya kalkmasın. Dolayısıyla konuşacak çok şey bulunur ancak bunun zemini bugün değildir.” dedi.

Gündem 01.11.2019, 18:21 01.11.2019, 18:36 Bakış Haber Merkezi
Akay: Bizim vatan sevgimizi hiç kimse sorgulamaya kalkmasın

Çerkezköy Bakış-  Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, meclisinin Kasım ayı olağan toplantısının birinci oturumunda yaşanan tartışma ile ilgili belediye binasının önüne bir süre önce asılan Andımız yazısı altında CHP’li meclis üyeleri ile birlikte basın açıklaması yaptı ve mecliste yaşanan tartışmaya değindi. Basın açıklamasına tartışmaların odağındaki CHP’li meclis üyesi Şahin Yılmaz’da katıldı.
Akay, “Çerkezköy Belediye Meclisi maalesef nahoş bir olaydan dolayı pazartesi gününe ertelendi. Belediye meclisinde yaşanan durum belediye meclisine yakışmamıştır. İyi niyetle gündem dışında söz almak isteyen belediye meclis üyelerine verdiğim söz, iyi niyetimin suiistimali olarak değerlendireceğimi mecliste ifade etmiştim. Çerkezköy Belediye Meclisi Çerkezköy’e hizmet etmek için toplandı. Polemik ve siyaset alanı değildir. Siyaset partilerde, meydanlarda yapılır. Belediye meclis gündemiyle hiç ilgisi olmayan bir konuda söz vermiş olmama rağmen maalesef bir suiistimalle karşı karşıya kaldık. Yaşanmaması gereken bir olayla baş başa kaldık. Derdi olan, söyleyecek sözü olan, eleştirisi olan işte meydan. Çıkarsınız derdinizi anlatırsınız. Bunu Çerkezköy Belediye meclisine yakıştıramadığımız bir kez daha ifade ediyorum.” dedi.
“BİRLİK BERABERLİĞE KATKI SAĞLAMAZ”
Açıklamalarını sürdüren Akay, “Belediye meclis üyesi arkadaşımızın günler evvel öncesinden yaptığı bir paylaşımı alıp, belediye meclisine gündem yaparak, hedefe koyma anlayışı doğru siyasi yaklaşım değildir. Bu açıklama günler evvel yapılmıştır. Günler sonra yeniden bir siyaset üretme, pişirip pişirip bir şeyi gündem yapma anlayışıyla karşı karşıya kalmış olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Meclis üyesi arkadaşımız kendine göre fikrini bir paylaşımla ortaya koymuştur. Hoşuna giden olur, gitmeyen olur. Aynı meclis üyesi arkadaşımızın terör örgütlerini lanetleyen bir anlayışı barındırıyor. İnsanları ayrıştırarak milli birlik ve beraberlikten bahsetmek mümkün değildir. Belediye meclisinde tüm siyasi partiler Barış Pınarı Harekatı’na destek vermiştir. Aynı arkadaşımız da buna destek olmuştur. Şehir dışında olması nedeniyle katılamamasına rağmen paylaşımında bunları ifade etmiştir. Bunları yok sayarak hedef koyma anlayışı neden? Tekrar ifade ediyorum. Günler sonra bunları konuşmak, gündem oluşturma çabası Çerkezköy’deki birlik beraberliğe katkı sağlamaz. Benim fikrimi merak edenlere sesleniyorum. Benim ve arkadaşlarımın vatan, millet, bayrak sevgisini hiç kimse sorgulamaya kalkmasın. Dolayısıyla konuşacak çok şey bulunur ancak bunun zemini bugün değildir.” diye konuştu.

"BİZİM DERDİMİZ ÇERKEZKÖY'DE VATANDAŞIMIZA HİZMET ETMEKTİR"
Andımız olayı ile ilgili de açıklama yapan Akay, “Çerkezköy Belediye Meclisi geçtiğimiz ay andımız yazarı Dr. Raşit Galip’in adını bir parka verilmesini teklif etmiştir. CHP’li tüm arkadaşlarımız belediye meclisinde andımızın parka verilmesine evet demiştir, bugün polemik oluşturan arkadaşlarımız hayır demiştir. Bu şekilde ayrı açıklamaları kamuoyunun gözüne sokarak siyaset elde etmek isteyenleri buraya davet ediyorum. CHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi ancak kaymakamlık buna ret verdi. Sonra Andımızı biz Çerkezköy Belediyesine koyduk. Derdimiz birilerini ötelemek değil. Bizim derdimiz Çerkezköy’de vatandaşımıza hizmet etmektir. Çerkezköy Belediye Meclisi’nin de görev budur. Bundan sonraki yönetimlerinde bu penceren yürümeye hassasiyet gösterecektir.” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış

Yorumlar (1)
Olması gereken 4 ay önce
Başkanım sizi destekliyordum şuana kadar ama gördümki ypg pkk yı destekleyeni sizde destekliyorsunuz Adam kendi ülkesini çapulcularla bir tutuyor paylaşımı hoşunuza gider veya gitmez diyorsunuz o zaman sizin hoşunuza gitmiş Eğer öyleyse şehit cenazelerine katılmayın Tavsiyemdir Keşke sizden beklendiği üzere bu konuyu disipline sevkedeceğim diyip şehit ve gazi ailelerinin yüreğine su serpseydiniz ama olmadı Yanlış kişiler yüzünden notunuz düşüyor başkan
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 06:56
Güneş 08:28
Öğle 13:18
İkindi 15:37
Akşam 17:58
Yatsı 19:24
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Real Madrid 24 53
2. Barcelona 24 52
3. Getafe 24 42
4. Atletico Madrid 24 40
5. Sevilla 24 40
6. Villarreal 24 38
7. Valencia 24 38
8. Real Sociedad 23 37
9. Granada 24 33
10. Athletic Bilbao 24 31
11. Osasuna 24 31
12. Real Betis 24 29
13. Levante 24 29
14. Deportivo Alaves 24 27
15. Real Valladolid 24 26
16. Eibar 23 24
17. Celta de Vigo 24 21
18. Mallorca 24 21
19. Leganés 24 19
20. Espanyol 24 19
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner573
banner575
banner576
banner577