Akay, yaz spor okullarını ziyaret etti

Bu yıl 17 branşta Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları devam ediyor. İlk dönemi 1-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Yaz Spor Okullarını ziyaret eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl 6.’sını düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarımıza toplam 1600 yavrumuz katılıyor” dedi.

Akay, yaz spor okullarını ziyaret etti

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okullarında eğitim gören çocukları ziyaret eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl 18 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarımıza toplam bin 600 öğrencimiz kayıt yaptırdı. 1 Temmuz’da başlayan Yaz Spor Okulumuzun ilk dönemi 19 Temmuz’da sona erecek. İkinci dönemi ise 22 Temmuz’da başlayıp, 9 Ağustos tarihinde sona erecek” açıklamasını yaptı. 
Yaz Spor Okullarında konusunda uzman eğitmenlerin 17 branşta eğitim verdiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yaz Spor Okullarında voleybol, futbol, işaret dili, basketbol, judo, masa tenisi, halk oyunu, çocuk korosu, bilgisayar (yalnızca Kızılpınar’da), taekwondo, geleneksel çocuk oyunları (4-6 Yaş Arası), kort tenis, İngilizce, satranç, okçuluk, bağlama ve gitar kursları verilecek.  Okçuluk kursu 1. Dönem ortaokul (5, 6, 7 ve 8. Sınıflar), ikinci dönem ise lise (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) için açılacak. Bilgisayar kursu dışındaki tüm kursların eğitimleri ilçe merkezimizde (29 Ekim Spor Kompleksi, Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Sanat Merkezi); Bilgisayar kursumuz ise Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilecek” dedi.

banner287

“ÖĞRENCİLERİMİZE SERVİS İMKANI SAĞLIYORUZ”

Yaz Spor Okulu’na katılan öğrencilerin kursların verildiği alana servisler ile götürülüp, getirildiğini ve kurs kıyafetlerinin dağıtıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çocuklarımızın yaz tatilinde sportif aktivite yapmalarını sağlamak, zamanlarını iyi değerlendirmek, yeni arkadaşlar edinmelerine katkıda bulunmak amacı ile düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarımıza katılan tüm yavrularımıza, velilerine ve eğitim veren değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 16:58

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510