Akay’dan büyükşehir hazırlığı

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ’ın hemen hemen bütün ilçelerindeki billboardlara Kurban Bayramı kutlama ilanı verdi. Akay’ın bu mesajı “Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına hazırlanıyor” yorumlarına neden oldu.

Akay’dan büyükşehir hazırlığı

Çerkezköy Bakış - 30 Mart yerel seçimlerinde henüz 36 yaşındayken CHP’den Çerkezköy Belediye Başkanı seçilen ve Türkiye’nin en genç başkanlarından biri olan Vahap Akay, 31 Mart seçimlerinde yeniden Çerkezköy Belediye Başkanı seçilme başarısı gösterdi.
İlçenin yanı sıra Tekirdağ genelinde de oldukça sevilen ve tanınan bir isim olan Akay’ın 2024 hedefinin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı olacağı öngörülüyordu. Bunun hazırlığı da başlamış görünüyor. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın Kurban Bayramı kutlama mesajı, Çerkezköy’ün yanı sıra Tekirdağ’ın hemen hemen her ilçesindeki billboardlarda yerini aldı. Akay’ın diğer ilçelerdeki billboardlara da ilan vermesi “Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına hazırlanıyor” yorumlarına neden oldu. 
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu başkanı olan ve 31 Mart seçimlerinde ikinci kez CHP’den başkan seçilen Kadir Albayrak’ın, 2024 seçimlerinde aday olmayacağı konuşuluyor. Albayrak’ın veliaht olarak ise oldukça sevdiği ve güvendiği isim olan Akay’ın ismini önerdiği ifade ediliyor.

AKAY KİMDİR?

1978 yılında Çerkezköy’de doğdu. İlkokulu Çerkezköy 75. Yıl Okulu’nda, lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı.
Ankara Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Büro Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 2001 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nde başladığı siyasi yaşamında sırasıyla CHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, CHP Çerkezköy İlçe Sekreterliği ve CHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Ayrıca 2006-2011 yılları arasında Kızılay Çerkezköy Şube Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde Çerkezköy'de Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday olarak Belediye Başkanı seçilmiştir.
Vahap Akay evli ve bir kız, bir de erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilmektedir.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 19:04

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zozo
Zozo - 3 hafta Önce

Allah aşkına negibi bir icraatı var dereler DSİ. inşaatlarda. Bşb. nin elde nevar caddede bank ve heykelcikler. Yiyorsa tepedeki olimpik havuza Bi elatsin da o zaman görelim büyük!!!!! başkanı. Saygılar

Mustafa Tokmak
Mustafa Tokmak - 2 hafta Önce

Vahap gelecek on yıllarda Türkiye siyasetine iz bırakacak.

Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş - 3 hafta Önce

Yakışır başkanıma.

Cihangir Yıldız
Cihangir Yıldız - 3 hafta Önce

Yakışır Vahap akaya, çünkü parti gözetmeksizin hizmet adamıdır, keftar kadire bay bay

Fahri korkmaz
Fahri korkmaz - 3 hafta Önce

Yakış başakan yolun açık olsun hep destek tam destek

Murat kaya
Murat kaya - 2 hafta Önce

Yürüdüğüm yolda mazara kadar seninleyiz genç başkanım yakışır sana büyükşehir belediye başkan adaylığı

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510