Akçay AK Parti’den istifa etti

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı ile bilinen AK Parti Tekirdağ eski İl Başkanı Ahmet Akçay, Davutoğlu’nun AK Parti’den istifasının ardından kendisi de partiden istifa ettiğini duyurdu.

Akçay AK Parti’den istifa etti

banner287
Çerkezköy Bakış - Eski başbakan ve AK Parti eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den istifasının ardından birçok istifa haberi de peş peşe geldi. Ahmet Davutoğlu’nun Ankara’daki istifa açıklamasında salonda yer alan AK Parti 5. dönem Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay da sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurdu. Bir süredir siyasi kulislerce Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide görev alacağı konuşulan Akçay’ın istifası, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.
“HİZMET YOLUNDA GAYRET GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
İstifası ile ilgili Akçay şu açıklamayı yaptı: İl Başkanı olarak görev yaptığımız, yüzlerce ve binlerce teşkilat mensubu kardeşimizle birlikte omuzlayıp büyütmek için gayret ettiğimiz AK Parti’miz ile bugün itibariyle bir yol ayrımına geldiğimizi üzülerek belirtmek istiyorum. Değerler siyasetinin izinden yürümeye, kişisel ikbal kaygılarını değil; ilkeleri ve değerleri önceleyen siyaset anlayışının savunucusu olmaya ve memleketimize hizmet yolunda gayret göstermeye devam edeceğiz. Tekirdağ kamuoyuna saygıyla arz ederim.

Akçay’ın yanı sıra 5. Dönem il Başkan Yardımcısı Recep Nişancı da AK Parti’den istifa etti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
..
.. - 1 ay Önce

Senin siyasi anlayışın da tam olarak bu... kişisel ikbal kaygısından maksat nedir..il başkanı ve vekil olamayınca mi gündeme gelir oldu..güle güle..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510