Albayrak resti çekti

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy ve Kapaklı’daki yolcu taşımacılığı yapan minibüs kooperatiflerine yaptığı “birleşin” çağrısına cevap beklediğini belirtti. Kooperatiflere 1 hafta süre veren ve rest çeken Albayrak, “Ya birleşecekler, ya da büyükşehirin minibüslerini güzergâha koyacağım. Onlara 1 hafta süre” dedi.

Albayrak resti çekti

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Bakış Gazetesi’ni ziyaret etti. Seçim sürecinin başladığını ve 15 Şubat itibariyle sahaya ineceğini belirten Albayrak, “Heyecan başladı. Yapılan anketlerde herhangi bir sorun gözükmüyor. Yine 12’de 12 yapacağımıza inanıyorum. Çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. Çerkezköy ile ilgili projelerinin de olduğunu belirten Albayrak, Çerkezköy’ün en çok göç alan ilçe olduğunu belirterek, “Çerkezköy’ün sorunlarını da göçe paralel olarak çözmemiz lazım. Yeni dönemde Vahap başkanla birlikte Çerkezköy’ün 5 yıllık planını çizeceğiz.” dedi.
GÜZERGÂH SORUNU
2017 yılında Çerkezköy Belediyesinin aldığı tek yön uygulamasının ardından S.S.41 nolu Kapaklı Halk Minibüslerinin Atatürk Caddesini kullanmasına izin verilmiyor. Çerkezköy ile Kapaklı’nın İsmet Paşa Mahallesi arasında yolcu taşımacılığı yapan S.S.25 nolu Akarsu minibüsleri ise Atatürk Caddesini kullanıyor. İki kooperatif arasında yaşanan güzergah sorunu nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, minibüsçülerle bir araya gelmiş ve “birleşin” çağrısı yapmıştı.

banner287
“YA BİRLEŞİRLER YA DA TEK-PARK DEVREYE GİRER”
Albayrak, güzergâh sorunu ile ilgili son durumu da değerlendirdi. Kooperatiflere bileşmeleri için tekrar çağrıda bulunan Albayrak, “Görüşmelerimizi gerçekleştirdik, oradaki minibüs esnafına da bir süre verdik. Ya birleşirler ya da biz şu anda tüm gerekli işlemleri hallettik Büyükşehre bağlı Tek-Park minibüslerini getireceğiz.  Kapaklı’dan Çerkezköy’e hastaneye tek vesaitle daha düşük ücrete taşımacılığını yapacağız. Ya birleşecekler, ya da büyükşehrinin otobüslerini güzergâha koyacağım. Onlara 1 hafta süre” dedi.
Bakış Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aldoğan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Albayrak ve Akay’a teşekkürlerini iletti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Sayın başkan ya birleşirler yada tekpark devreye girip tek vesait ve daha ucuza taşır demiş. Madem öyle bir imkan var birleşmeyi beklemeyin halka gerçekten yararlı bir hizmet getirinde görelim

Kerem
Kerem - 3 ay Önce

Sayin başkan birde şu ücretlerine el atsanız. Suya zam yok deniyor her ay farklı.

9 adet gider var.

Vedat
Vedat - 3 ay Önce

Kapaklı yuvam dan kalkan minibüslerin devlet hastanesine kadar neden gitmeyip insanları mağdur ediyorsunuz

Serkan ADIM
Serkan ADIM - 3 ay Önce

SAYIN BAŞKANIM KIZILPINAR TAKSİ DURAKLARINA DA BİR ELE ALIRSANIZ SEVİNİRİZ PLAKALARIMIZ VAR ARAÇLARIMIZ VAR AMA YOL BELGEMİZ VE SATIŞLARIMIZ I ALAMIYORUZ YOL İZİN BELGELERİMİZ YOK

Vatandaş;)
Vatandaş;) - 2 ay Önce

Bu Kapaklıdan kalkan minibüslerin neden “ Çerkzköy Devlet Hastanesine” gitmediğini sorgulayanlar acaba neden 120binlik bir ilçede hastane olmadığını sorgulamıyor ve başka bir ilçenin hastanesine gitmek için çabalıyor :)

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306