Albayrak vatandaşa bez torba dağıttı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, beraberindeki Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile birlikte Çerkezköy Kapalı Pazar yerindeki vatandaşlara bez torba dağıttı. Albayrak, il genelinde 60 bin bez torba dağıtmayı planladıklarını söyledi.

Albayrak vatandaşa bez torba dağıttı

Çerkezköy Bakış - 1 Ocak tarihinden itibaren naylon poşetler, çevre kirliliğini önlemek ve kullanılmasını azaltmak amacıyla ücretli hale getirildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, naylon poşet kullanımını daha da azaltmak için “bez torba” uygulamasını hayata geçirdi.
Daha önce Tekirdağ’ın birçok ilçesinde vatandaşlara bez torba dağıtımı yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın bu seferki durağı Çerkezköy oldu. Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile birlikte Kapalı Pazar Yerinde alışveriş yapan vatandaşlara bez torba dağıttı. Burada kısa bir açıklama yapan Albayrak, “Biz hemen hemen 11 ilçemizin tamamında pazarlarımızda bez torba dağıtıyoruz. Çerkezköy’e ve Kapaklı’ya bir kez daha geleceğiz. Toplamda 50 bin bez torba dağıttık. Gerçekten tabiat naylon poşetlerle kirlendi. Deniz kirlendi, çevre kirlendi. Tabiatı temizlemeye çalışıyoruz. Çöp imha tesisleri kuruyoruz. Elektrik elde edeceğiz. Türkiye’nin son günlerdeki genel durumuna göre dağıtmış olduğumuz bir şey. İl genelinde 60 bin bez torba dağıtmayı hedefliyoruz” dedi.

banner287
MESTAN ÖZCAN’A İMALI GÖNDERME
Bir gazetecinin “Siyasette başladı. AK Parti’nin adayı Mestan Özcan’da Çerkezköy’de” diye sorunca Albayrak, “Siyaset gayet güzel ve esprili de geçiyor. 5 yıl bu görevi vatandaşlardan devraldım. Allah kısmet ederse 31 Mart’a kadar devam edeceğim. Halk ‘devam’ derse yine devam edeceğim.” dedi.
AK Partili bazı belediye başkanlarının görevden alındığını hatırlatan Albayrak, “Mestan Özcan başkan seçilirse, 5 yıl boyunca benim gibi aldığı günden devredeceği güne kadar göreve devam edeceğinin sözünü versin. ‘Genel Başkan istedi diye ben bu görevi bırakıyorum’ olmaz. Bırakmayacağını söylesin. Genel başkanım bana ‘bu görevi bırak’ derse ben bırakmam. Çünkü beni halk seçti. Kendisi de bırakmayacağı sözünü versin.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 18:18

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trakya lı..
Trakya lı.. - 3 ay Önce

Seçim olmasa çıkmaz..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306