Alkışlanacak hareket

Çerkezköy’de İkra Unlu Mamullerinin sahibi olan ve aynı zamanda da Çerkezköy Fırıncılar Derneği Başkanlığı görevini de sürdüren Mehmet Sait Erdem, ekmek fiyatını 1,25 TL’den 75 kuruşa indirdi. Doların artışına ve bu artışı fırsatçılığı çevirenlere tepki olarak ekmek fiyatında indirime giden Erdem, memlekette krizin olmadığını, kriz havası oluşturanların da fırsatçılar olduğunu kaydetti.

Çerkezköy bakış
Alkışlanacak hareket

Çerkezköy Bakış - Fatih Mahallesindehizmet veren İkra Unlu Mamülleri’nin sahibi Mehmet Sait Erdem, yaptığı kampanya ile doların artışını fırsata çevirenlere tepki gösterdi. Erdem gazetemize yaptığı açıklamada memlekette kriz havası oluşturulduğunu, bunu da fırsatçıların yaptığını kaydetti. Erdem, “Bizim bu fiyatları indirmemizin tek nedeni, üretici ile tüketiciyi karşı karşıya getirip aracıları aradan çıkarıp hem üretici kazansın, hem de tüketici kazansın düşüncesidir. Bundan sonra kimse zam beklemesin. Fırsatçılığın anlamı yok. Memlekette kriz var diyorlar memlekette kriz yok, kriz ortamı oluşturmaya çalışanlar var. Son zamanlarda bir çuval una 40 TL zam geldi. Bunun adı fırsatçılıktır. Maliyetlerimize zam gelmesine rağmen neden böyle bir şey yaptığımızı soranlar olursa, biz bu aşamada vatandaşın sırtına vurmak yerine aradaki komisyoncuları çıkarma kararı aldık. Vatandaşı dar boğazdan çıkarıyoruz. Devlette sesimizi duyar ve üreticiden direkt tüketiciye ulaşır. Vatandaşlarımıza bu aşamada daha kaliteli ve uygun hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz de bu durumdan son derece memnun. İnşallah bu tüm esnafa örnek olur. Tekrar söylüyorum memleketimizde kriz yok. Krizi havasını oluşturanlar tamamen fırsatçılardır.” açıklamasında bulundu.
 

banner287
MÜŞTERİLER MEMNUN
İkra Unlu Mamülleri müşterileri de yapılan uygulamadan dolayı memnun olduklarını kaydederek, uygulamanın diğer tüm esnaflara da örnek olması gerektiğini söylediler. Serkan Kaya isimli vatandaş, “Mahallemizdeki esnafımızın bu uygulamasını takdir ediyoruz. Bu uygulamanın diğer esnaflara da örnek olmasını temenni ediyorum. Gün birlik olma zamanıdır. Fırsatçılara ve dolara inat dik durma zamanıdır.” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 18:58

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut akçıl
Mesut akçıl - 8 ay Önce

Helal olsun

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306