Alkışlar Selin’e

Çerkezköy Cumhuriyet İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Selin Değirmenci, örnek bir harekete imza attı. Değirmenci, farkındalık oluşturmak için uzun saçlarının büyük bir kısmını kestirerek Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (LÖSEV) bağışladı.

Alkışlar Selin’e

Çerkezköy Bakış - Küçük yaştan itibaren saçlarına oldukça ilgi gösteren Selin Değirmenci, ailesi ve akrabalarının önerisi üzerine saçlarını lösemili kardeşleri için bağışladı. Yıllardır saçlarını kestirmeyen küçük Selin, “Saçlarım kesildiğinde çöpe atılacaktı. Bende saçlarımın çöpe gitmemesi için kestirerek LÖSEV’e bağışladım. Bu sayede lösemili kardeşlerim hastalıklarını yenmek için daha da motive olacaklar. Onların tedavilerinde saçları dökülüyor. Benim bağışladım saçlar onlara peruk olacak ve kendilerini iyi hissedecekler.” dedi.
Selin Değirmenci’nin annesi Seyhan Değirmenci ise kızının saçlarına hiç kıyamadığını belirterek şunları söyledi: “Akrabamız vasıtası ile bir sohbet geçti. Kesilen saçların çöpe atılması yerine LÖSEV’e bağışlanması gerektiğinden bahsetti. Kızım kestirmek istemiyordu. Bende kıyamıyordum. Sonra ona anlattım. Kızım oradaki arkadaşların hastalanıyor. Onların saçları dökülüyor. Bizde bu durumda olabiliriz onun için saçlarını çöpe atmaktansa LÖSEV e bağışlayalım dedim. Kızım da bir süre düşündü ancak kıyamadı. Sonrasında “tamam anne kestirelim” dedi. Kestirerek bağışladık. Herkesi bu davranışa destek vermesini bekliyorum. Kesilen saçların çöpe değil LÖSEV’e bağış yapılmasını istiyorum.

banner287

BU BİR KAMPANYAYA DÖNÜŞSÜN
Okul müdürü Hikmet Puza, bu örnek davranışın bağış kampanyasına dönüşmesi gerektiğini ifade ederek, “3/B sınıfı öğrencimiz Selin Değirmenci’nin uzun yıllar gözü gibi baktığı ve çok sevdiği saçlarını kestirerek kemoterapi sonrası saçları dökülen öğrencilerin, çocukların peruk ihtiyacını karşılamak için bağışladığını öğrendim. Bu örnek davranışın pek çok öğrencimize örnek teşkil etmesi hatta ve hatta bağış kampanyasına dönüşmesi ileriki aşamalarda önemli olacaktır. Öğrencimizi, ailesini kutluyorum ve tebrik ediyorum.” dedi.
Öte yandan, bir süre önce Selin’in sınıf arkadaşı olan Nihan Cebeci’nin de saçlarını aynı şekilde LÖSEV’e bağışladığı öğrenildi.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 16:27

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510