Anaokulunda sona gelindi

Çerkezköy Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde yapımına başlanılan 8 derslikli anaokulunda son aşamalara gelindi. Okul, yeni eğitim ve öğretim yılında minik öğrencilere eğitim vermeye başlayacak.

Anaokulunda sona gelindi

banner287
Çerkezköy Bakış - Hayırsever Fatih Bozkurt tarafından Gazi Osman Paşa Mahallesi’ndeki eski Zabıta Müdürlüğü’nün bulunduğu alana yaptırılan 8 derslikli anaokulunda çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı. 16 Ekim’de ilk kazması vurulan ve tamamı çelik konstrüksiyon ile yapılan anaokulunun dış cephesi de tamamlanarak, kapı ve camları da yerleştirildi. Çerkezköy’deki en büyük anaokullarından bir tanesi olacak olan 8 derslikli anaokulunun en büyük özelliklerinden bir tanesi de sınıfları. Yaklaşık 50 metrekarelik genişliği olan sınıflar, minik öğrencilerin çok daha rahat eğitim almalarını sağlayacak. Büyük bir kısmı tamamlanan anaokulunun açılması ile ilçedeki anaokulu eksikliğini de bir nebze giderilecek.
Öte yandan ilçede 2019 tekli eğitim hedefine ulaşmak için de tüm okul yapımı çalışmaları hızla devam ediyor. Yapımı devam eden okulların tamamlanmasının ardından Çerkezköy’de tekli eğitim hedefi gerçekleşmiş olacak.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510