Anneler kahvaltıda ağırlandı

Anneler Günü dolayısıyla Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından ilçede bulunan şehit ve gazi anneleri ile eşlerine sabah kahvaltısı verildi. Anneleri Akay’ın eşi Güliz Akay ağırlarken, başkan Akay ise kahvaltıya gecikmeli katıldı.

Çerkezköy Bakış
Anneler kahvaltıda ağırlandı

Çerkezköy Bakış - Güliz Akay ve Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Esengül Güven, şehit ve gazi anneleri ile eşleri ile bir restoranda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Akay ve Güven, şehit ve gazi anneleri ile eşlerine kapıda karşıladı ve yakından ilgilendi. Ardından kahvaltıya geçildi. Belediye Başkanı Vahap Akay ise kahvaltıya yaklaşık 1 saat gecikmeli olarak katıldı.

Burada şehit ve gazi anneleri ile eşlerinin masalarına giderek sohbet eden Akay, tüm annelerin gününü kutladı. Burada kısa bir konuşma yapan Akay, “Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin doğduğu bu topraklar için, vatan için, bayrak için mücadele etmiş, canını vermiş, canından parçalarını vermiş şehit annelerimize, gazi annelerimize şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Bu topraklar için şehit olmuş, gazi olmuş evlatlar yetiştiren tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum. Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin, bu topraklardaki bütünlüğümüzün devamı için canları pahasına şehit olmuş abilerimize, büyüklerimize, kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Can parçası, evladı şehit olmuş, gazi olmuş fakat bağrına taş basmış tüm annelerimizin ellerinden bir kez daha öpüyorum. Bu duygular ile bu birliktelik için, bu topraklar, vatan ve bayrak için mücadele etmiş kardeşlerimizin aileleri ve anneleri ile Anneler Günü sofrasında yaşıyor olmanın mutluluğu ile bir kez daha tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum. Anneler Gününüzü kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.”
Başkan Akay’ın konuşmasının ardından şehit ve gazi anneleri ile eşlerine Güliz Akay tarafından çiçek takdim edildi ve çeşitli hediyeler verildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 19:41

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510