Araç Muayene İstasyonu neden kurulmuyor?

TÜİK verilerine göre son resmi nüfusu 332 bin 777 olan ve sınırları içerisinde 100 binin üzerinde motorlu kara taşıtı bulunan sanayi kenti Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’da araç muayene istasyonunun olmaması araç sürücülerini sıkıntıya sokuyor. Gezici istasyon bu ilçelerde yaşayan vatandaşların taleplerini karşılamıyor. Araç muayenesi için Çorlu’ya gitmek zorunda kalan sürücüler, 3 ilçenin arasında uygun bir yere TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu kurulmasını bekliyor.

Araç Muayene İstasyonu neden kurulmuyor?

Çerkezköy Bakış - Nüfusu Çerkezköy ve Kapaklı’dan daha küçük olan birçok il veya ilçede TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları bulunurken, nüfusu 166 bin 789 olan Çerkezköy, 116 bin 882 olan Kapaklı ve 49 bin 106 kişinin yaşadığı Saray’da araç muayene istasyonu bulunmuyor. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi dolayısıyla yılda yüzde 10’luk nüfus artışı ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçeleri olan Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’ın kanayan yaralarından birisi de araç muayene istasyonu. TÜİK’in açıkladığı son resmi nüfus sonuçlarına göre bu üç ilçede 332 bin 777 kişi yaşıyor. Bu 3 ilçede 100 binin üzerinde motorlu kara taşıtı bulunuyor. Bu sayı fabrikalara İstanbul’dan gelen araçlar ve diğer ilçelerden gelen farklı plakalardaki araçlarla birlikte daha da artıyor. Ticari araçların her yıl, otomobillerin de 2 yılda bir muayene olmak zorunda. 3 ilçede TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu bulunmadığı için sürücüler mecburen Çorlu’ya gitmek zorunda kalıyor. İlçede, ayın bazı günleri ise gezici muayene istasyonu görev yapıyor. Ancak yeterli olmuyor. Gezici İstasyonların muayene sırası kısa sürede dolduğu için sürücüler mecburen yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki TÜVTÜRK Çorlu Araç Muayene İstasyonuna gitmek durumunda kalıyor.
Vatandaşlar, nüfusu daha az olan il ve ilçelerde araç muayene istasyonu bulunduğunu belirterek, “Biz 30 kilometre Çorlu’ya gitmek istemiyoruz. Hem muayene sırası almakta zorlanıyoruz, hem de cebimizden daha çok para çıkıyor Çorlu’ya gitmek için. Biz Çerkezköy, Kapaklı veya Saray arasında uygun bir yere araç muayene istasyonu istiyoruz. Yıllardır bu talebimizi iletiyoruz, ancak kimse ilgilenmiyor. Umarım yetkililer sesimizi duyar.” dediler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 17:14

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Yılmaz
Faruk Yılmaz - 4 ay Önce

Benim memleket Mersin mut orda bile var nüfus 60000 Çerkezköy ün yarısı bile değil

Tevfik  taka
Tevfik taka - 4 ay Önce

Kapaklı,ya olursa çok gůzel olur

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510