Aracınızı kontrol ettirmeden yola çıkmayın!

Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketlerine ve tatile kendi araçları ile gidecek olan vatandaşlara sanayi ustalarından uyarı geldi. Mertcan Oto sahibi Mehmet Keleş, uzun yola çıkacak vatandaşların araçlarının periyodik tüm bakımlarını gözden geçirmeleri gerektiğini ifade etti.

Aracınızı kontrol ettirmeden yola çıkmayın!

Çerkezköy Bakış - Otogarlardaki yoğunluktan dolayı Ramazan Bayramı tatiline kendi araçları ile çıkacak olan vatandaşlara oto sanayi esnafları uyarılarda bulundu. Sanayi esnaflarından Mertcan Oto sahibi Mehmet Keleş, uzun yola çıkacak vatandaşların araçlarının periyodik tüm bakımlarını gözden geçirmeleri gerektiğini ifade etti. Keleş, “Vatandaşlarımız araçlarını yağ bakımlarını, lastiklerini, rot balans ayarlarını mutlaka kontrol ettirmeli. Yine yağ bakımının yanı sıra yağ, hava, mazot ve filtrelerini de mutlaka kontrol ettirmeli. Özellikle sıcak havalardan dolayı tüm sürücüler araçta başka şoför varsa saat başı değiştirirlerse yorgunluktan dolayı kazalara da sebebiyet vermemiş olurlar.” dedi.

“LASTİKLER VE FRENLER KONTROL EDİLMELİ”

Keleş, otomobillerin motor aksamının yanı sıra lastik ve fren bakımlarını da yaptırarak yola çıkılmasının faydalı olacağını söyledi. Keleş, “Araç sahibi vatandaşlarımız frenlerinin bakımlarını mutlaka yaptırmalı. Eğer ki yaptırmışsa yola çıkmadan önce ustalarına bir kez daha göstermeli. Bunun yanı sıra kış lastiği takılı olan araçlarla karşılaşıyoruz, bu tür araçlarımız yaz lastiklerini takarak yolculuk yaparsa hem yakıttan tasarruf eder hem de daha keyifli araç kullanabilir.” diye konuştu.

“BAYRAM ÖNCESİ YOĞUNLUK VAR”

Bayram tatili öncesinde araç bakımları işlerinde yoğunluk yaşandığını da kaydeden Mehmet Keleş, otomobil sahiplerinin bakım için erkenden randevu almaları gerektiğini söyledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 16:19

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510