Arama - kurtarma ekibi kuruluyor

ANDA Kardeşe Vefa Derneği Tekirdağ Temsilciliği tarafından arama-kurtarma ekibi kuruluyor. Bu kapsamda AFAD personeli tarafından Temel Afet Bilinci Eğitimi ile eğitim programı başladı. Gönüllülük esasına göre çalışacak ekipler, Çerkezköy’de dahil olmak üzere olası acil durumlara anında müdahale edecek.

Arama - kurtarma ekibi kuruluyor

Çerkezköy Bakış - ANDA arama-kurtarma ekibinin kurulum çalışmaları kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) uzman ekiplerince Çerkezköy Kent konseyinde Temel Afet Bilinci Eğitimi programı başladı. İlk eğitimler, 15'i üniversite öğrencisi toplam 50 kişilik bir ekibe verildi.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren ANDA Kardeşe Vefa Derneği Tekirdağ Temsilcisi ve ANDA Arama Kurtarma Tekirdağ İl Koordinatörü Mustafa Tokgöz, “ANDA Kardeşe Vefa Derneği Tekirdağ Temsilciliği olarak faaliyete başladığımız 8 aylık süre içerisinde birçok projeye imza atarak vatandaşlarımızın gönlünde kısa sürede yer ettik. Bu zaman zarfında Tekirdağlı hayırseverlerimizin vefa elini ilimizdeki ihtiyaç sahiplerinin yansıra Suriye Başköy ve Afrin'de faaliyet gösteren Yetim merkezlerimize kadar ulaştırdık. Birçok ilki gerçekleştirdiğimiz ilimizde gelen yoğun talepler doğrultusunda bir ilki daha gerçekleştirerek ANDA Arama Kurtarma Ekibini kurmaya karar verdik.”dedi.

banner287
TALEBE GÖRE EĞİTİM AÇILACAK
Tokgöz, açıklamasını şöyle sürdürdü: Ülkemizin birçok ilinde faaliyet gösteren ANDA Arama Kurtarma ekiplerimiz gerek tatbikat gerekse gerçek vakalarda gösterdikleri profesyonellikle tüm kurum ve kuruluşlar tarafından birçok kez takdir edilmiştir. Tamamen gönüllüler tarafından oluşturulan ekiplerimiz afet, ilk yardım, telsiz ve yangın eğitimlerini tamamladıktan sonra valilik emrinde AFAD bünyesinde faaliyetlerini sürdürerek AFAD'ın sosyal sorumluluğunu birlikte omuzlamayı amaç ediniyoruz. Tekirdağ’ımız hepimizin bildiği gibi deprem bölgesinde bulunan, sel baskınlarına açık, fabrika sayısının çok fazla olduğu, nüfusu hızla artan, doğal ve beşeri afetlerin her daim yaşanabileceği bir ilimizdir. Eksikliğin açıkça görüldüğü bir yerde; sosyal sorumluluğu ve bulunduğu her yerde vatandaşlarına hizmet etmeyi kendisine prensip edinmiş bir dernek olarak bu soruna kayıtsız kalamazdık. Genel Başkanımız Sayın Okan Tosun'un da takdiri ile Tekirdağ’ımıza her daim yaraları saracak ve vatandaşlarımızın yanında olacak bir ekip kazandırmak için hızlı adımlarla yol alıyoruz. Gecen hafta itibariyle Çerkezköy Kent konseyinde AFAD tarafından sunulan Temel Afet Bilinci Eğitimi ile eğitim programımıza başladık. İlk eğitimlerimizi 15'i üniversite öğrencisi toplam 50 kişilik bir ekiple tamamlayacağız. Vatandaşlarımızın ilgisi doğrultusunda da eğitim süreçlerine devam edeceğiz. İlimiz, geleceğimiz ve çocuklarımız için oluşturduğumuz bu ekibe tüm Tekirdağlı hemşehrilerimizin desteğini ve duasını bekliyoruz.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306