Arya yüzleri güldürdü

Çerkezköy’de 24 haftalık 650 gram dünyaya gelen Arya Akkuş, 103 gün süren tedavisinin ardından 2 kilo 150 gram ağırlığına ulaştı ve sağlıklı bir şekilde taburcu oldu.

Arya yüzleri güldürdü

Çerkezköy Bakış - Anne Deniz Akkuş 6 aylık hamileyken aniden rahatsızlanınca eşi Seyit Ahmet Akkuş tarafından hemen İrmet Hastanesine kaldırıldı. Burada ise acil sezaryene alınan anne Akkuş, 30 santimetre boyunda 650 gram ağırlığında bir kız bebek dünyaya getirdi. Prematüre doğan ve hemen Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesine alınan bebeğe ailesi tarafından Arya ismi verildi.  Bu dakikadan itibaren ise hem aile için hem de bebeğin kontörlünü yapacak olan Yeni Doğan Uzmanı Dr. Hülya Halis için stresli günler başladı. Yaklaşık 3,5 ay süren tedavinin ardından ise Arya bebek herkesin yüzünü güldürdü.

“BİZİM İÇİN ZOR BİR SÜREÇTİ”

Arya’nın sağlık durumunu iyi olduğunu belirten Yeni Doğan Uzmanı Dr. Hülya Halis, “24 haftayı bebeklerde yaşamın başlaması sınırı olarak tabir ediyoruz. Bizim için zor bir süreçti. Neredeyse organları hiç gelişmeden doğmuş bir bebek. Zor ve sabır gerektiren bir süreci adeta ilmek ilmek dokuyarak bu zamana getirdik. Aile de çok uyumluydu. Gerçekten başarılı bir iş yaptığımıza inanıyorum. Anne sütü ile hep besledik. Anne sütü eksik kaldığında teyzesi bize destek oldu.” dedi.

“AİLE DE ŞAŞKINLIĞINI GİZLEYEMEDİ”

Doğum sürecine değinen Uzm. Dr. Hülya Halis, “Bebek ilk doğduğu zaman aile bile taburcu olma ihtimalini düşük görüyordu. Biz inandık, aileyi de buna inandırdık ve birlikte gerçekten hem zorlu, stresli ama bir o kadar da güzel bir süreç geçirdik. Bu 3,5 aylık süre içerisinde hasta-doktor ilişkisinden çok bir akraba derecesinde yakın olduk birbirimize. Bu süre sonunda bebeğimiz normal sağlık düzeyine kavuştu ve taburcu oldu. Taburcu olduğu zaman aile de şaşkınlığını gizleyemedi. Burada ekibimizle, hemşire arkadaşlarla birlikte gerçekten güzel işler çıkarttığımıza inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 20:50

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan tunç
Hakan tunç - 2 hafta Önce

Hūlya hanım ve ekibine minnettarız onlar çok özel insanlar

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510