As: Hem ailelere hem de şoförlere büyük görev düşüyor

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle açıklamalarda bulundu. As, servis şoförlerine ve ailelere büyük görev düştüğünü belirtti.

As: Hem ailelere hem de şoförlere büyük görev düşüyor

Çerkezköy Bakış - Ailelerin kayıt yaptırırken servislerin J plaka olmasına dikkat etmeleri gerektiğini belirten As, “Okullarımızda tatil dönemi sona erdikten sonra 2018- 2019 Eğitim ve Öğretim yılı başlamış bulunmaktadır. Öğrenci servis taşımacılığı yapan şoför arkadaşlarımıza okulların açılması ile birlikte büyük görevler düşmektedir. Anne ve babaların gözlerinin arkada kalmaması, çocuklarının okullara güvenli şekilde gidip geldiklerini bilmeleri için şoför esnafımız bütün gayretini ve çabasını bu yönde sarfetmesi gerekmektedir. Ailelerinde bu noktada dikkat etmesi gereken husus J plaka serisinden olan araçlara çocuklarının kayıtlarını yaptırmalıdır. Kayıt dışı olan, korsan bir şekilde öğrenci taşımacılığı yapan araçlara itibar etmemelidirler. Ayrıca okul servislerinin daha güvenli hale gelmesi için servislerde çalışan şoför ve personeline eğitim verildi.” dedi.

“HAYIRLI OLSUN”

Yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olmasını temenni eden As, “Bence önemli bir konu da okulların açılması ile birlikte özellikle trafiğin yoğun olduğu caddelerde öğrenci velilerimizin kendi araçları ile çocuklarını okula bırakması trafiği durma noktasına getirmektedir. Yani velilerimiz anlayışla karşılayacaklarını tahmin ediyorum.  Bu vesile ile 2018 -2019 eğitim ve öğretim yılının öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve şoför esnafımıza hayırlı olmasını diliyor kazasız, belasız bir eğitim ve öğretim yılı geçirmelerini temenni ediyorum.” diye konuştu.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 15:38

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510