banner265

banner579

banner578

Aydeniz: Abdestimizden şüphemiz yoktur

Çerkezköy Belediyesi İmar ve Emlak Servisi’nde ortaya çıkan sahtekarlıkla ilgili Belediye Başkanı Vahap Akay’ın “İstifa etsin. Belediyeye kayyum atanabilir” açıklaması yapan AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök ve “Soruştura süresince izne çıksın” diyen MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’e yönelik yaptığı “Siz kimsiniz. Önce bir aynaya bakın.” sözlerine Aydeniz’den sert tepki geldi. Aydeniz, “Bizim abdestimizden şüphemiz yoktur. Göğsümüzü gere gere de tüm olayların üzerine gideriz.” dedi.

Gündem 20.06.2019, 16:08 20.06.2019, 16:14 Bakış Haber Merkezi
Aydeniz: Abdestimizden şüphemiz yoktur

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, geçtiğimiz cuma günü düzenlediği basın toplantısı ile İmar ve Emlak Servisinde sahte tahakkuk fişleri ile işlem yapılarak kamunun yaklaşık 700 bin TL zarara uğratılarak sahtekarlık yapıldığını tespit etiklerini açıklamış, olayla ilgili idari soruşturma başlatıp, Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını duyurmuştu. Çerkezköy gündemini yakından ilgilendiren sahtekarlıkla ilgili Akay ile Kök ve Aydeniz arasında düzenlene basın toplantıları ile karşılıklı söz düelloları yapıldı.
Akay’ın Kök ve Aydeniz’e yönelik sarf ettiği “Siz kimsiniz. Önce bir aynaya bakın.” sözlerine Aydeniz’den sert tepki geldi. Aydeniz tepkisini 5 madde olarak sıraladığı yazılı basın açıklaması ile dile getirdi.
Aydeniz açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle belirtmek isteriz ki Çerkezköy Belediyesinde yaşanan yolsuzluk olayı ile ilgili geçtiğimiz günlerde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından yapılan açıklama çerçevesinde bilgi sahibi olduk ve bu çerçevede basın açıklaması yaptık. Gönül isterdi ki en azından Çerkezköy belediye meclisinde temsilcisi olan siyasi parti temsilcileri ya da meclis üyelerine bilgilendirme toplantısı yapılsaydı da konu ile ilgili geniş bilgi sahibi olunsaydı. Ayrıca yapmış olduğu son basın açıklamasındaki birkaç husus ile ilgili de cevap vermek istiyoruz.
1. Yolsuzluk ile ilgili kurmuş olduğu komisyonun Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı, Emlak Müdürü ve Mali Hizmetler Müdüründen oluştuğunu belirtmektedir. Kendi açıklamalarından bilgi sahibi olduğumuz kadarıyla şimdiye kadar tespit edilen bu yolsuzluklar zaten bahsi geçen iki müdürlükte yaşanmıştır. Ve siz bu komisyona bu iki birimin müdürünü alarak denetleme yaptırıp rapor istediğinizi söylüyorsunuz. Zaten bu iki birimin müdürü görevinde ihmal yapmayıp, işini düzgün yapıp size aydan aya ya da yıldan yıla düzgün raporlar verseydi bugün bunları yaşamıyor olacaktınız. Görevini düzgün yapmayan birim müdürlerinden oluşturduğunuz komisyon raporlarına ne denli güvendiğinizi merak etmekteyiz. Ayrıca “ben gördüğümü savcılığa teslim ediyorum.” açıklamanızdaki gördüklerinizi maalesef siz değil yine bu yolsuzluk geçen birimlerin müdürlerinin gördüğü kadarıyla görüyorsunuz.
2. “Ruhsatın iptal edilmemesi gerektiğini size kim söylüyor?” cümlenizle bizi zan altında bırakamazsınız. Eğer bildiğiniz ya da tespit ettiğiniz bir şey var da açıklamıyorsanız bu da ayrıca bir suç teşkil eder. 3. Biz şahsınızla alakalı Sayın Belediye Başkanımız Vahap Akay ifadelerini kullanırken sizin “bu arkadaş bir de öbürü” diye bahsetmeniz tarafımızdan saygısızca karşılanmıştır.
4. Çerkezköy belediyesi ile alakalı bir eleştiri yapıldığında, Belediye Başkanı tarafından sürekli bunu siyasete alet etmeyin, size buradan bir şey çıkmaz cevabı gelmektedir. Muhalefet siyasi partileri ne yapacaktır? Tabii ki eleştirilerimizi yapacağız. Ayrıca MHP olarak eleştiri yaparken hiçbir zaman dayanağı olmayan eleştiri yapmıyoruz ve çözüm önerisi sunmadığımız eleştiri yapmıyoruz.
5. Bu konu ile alakalı açıklama yapan iki tane makamdan birisi MHP teşkilatıdır. Etraflarına baksınlar, aynaya baksınlar diye hitap ederken isim belirtmediği için bizleri de zan altında bırakmıştır. Bizim abdestimizden şüphemiz yoktur. Göğsümüzü gere gere de tüm olayların üzerine gideriz. Yeter ki Hak yerini bulsun. Tek gayemiz Çerkezköy’ümüzün bu tip kötü hadiselerle anılmamasıdır.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (4)
Bilge vatandaş 12 ay önce
Tabi abdestin olmadığı için olmayan şeyden şüphe duyulmaz haklısın.
firat mu 12 ay önce
bi öyle bi böyle kim nasıl derse öyle konusuyor başkana gıdıyor öyle teskılata gelıyor böyle fırıl fırıl dönuyor senı cıddıye alan varmı cerkezköyde merak edıyorum
Seçmen 12 ay önce
Mükemmel açıklama başkan tebrik ederim. Olaydaki soru işaretlerini çok güzel belirtmişsiniz. Vahap akay hep lafı eveleyip gebeleyip başka konulara geitrmeye çalışıyor nedense. İnsanın da aklına şüphe düşüyor. Acaba????
bay meraklı 12 ay önce
acaba aponun mektubundan sonra beka meselesi ne olacak:):):):)
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:38
Güneş 05:34
Öğle 13:13
İkindi 17:11
Akşam 20:42
Yatsı 22:28
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
10°
kapalı
banner573
banner575
banner576
banner577