Ayşe, Çerkezköy’ü gururlandırdı

Türkiye Boks Şampiyonasında 50 kilo Yıldızlar kategorisinde birinci olan Ayşe Özdemir’e Ehli Beyt Dergahı Dedesi ve Başkanı Seyyid Sinan Boztepe ve Rota Spor adına Savaş Karaduman hediye takdim etti.

Ayşe, Çerkezköy’ü gururlandırdı

Çerkezköy Bakış - 17 Şubat günü çıktığı 50 kiloda Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonasında birincilik elde eden Ayşe Özdemir için Ehli Beyt Dergahı’nda ödül töreni düzenlendi. Burada bir açıklama yapan Dergah Dedesi Seyyid Sinan Boztepe, “Ayşe Özdemir kızımız; 17 Şubat 2019 günü ‘50 kiloda Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonasında’ birinci olarak derece almış ve hepimizin göğsünü kabartmıştır. Bu şampiyona hem ilçemiz olan Çerkezköy’e hem de ülkemize bir gurur kaynağıdır. Ehli Beyt Derneği ve Dergahı olarak bizde sosyal projeler kapsamında hayatın her dalında faaliyet gösteren canlarımızı gerek maddi, gerek manevi olarak desteklemekteyiz ve bunun da bir görev olduğu düşüncesindeyiz. Bugün de o kıymetli anlardan birini yaşamaktayız. Destek sunduğumuz bir evladımız olan Ayşe kızımız binlerce sporcu arasından birinci olarak bu desteği almayı hak ettiğini ispat etmiştir. Ayrıca bugün iki cihan sultanı Peygamberimiz Hz Muhammed (sav) efendimizin kıymetli kızı, İmam Ali’nin (as) hanımı, İmam Hasan (as) ve İmam Hüseyin’in (as) değerli anneleri Hz Fatıma (sa) anamızın mübarek doğum günüdür. Allah bizleri onların şefaatine nail eylesin. Ayrıca bu mübarek doğum gününden mütevellit bugün ‘Dünya Müslüman Kadınlar Günüdür.’ Böylesine müstesna bir günde Müslüman kadınını hayatın her dalında Müslümana yakışır meziyette başarılar ile temsil edecek genç nesillere ihtiyaç vardır. Gerek siyasette, gerek ekonomide, gerek kültürel faaliyetlerde, gerek sporda, gerek sanatta kısacası hayatın her alanında Müslüman bir kadın, izzet ve ahlak abidesi olarak itikatını dim dik ayakta tutmalı ve Hz Fatıma’ya (sa) yakışır bir halde temsil etmelidir.” dedi.

HEDİYELERİ TAKDİM EDİLDİ

Boztepe açıklamasının devamında, “Şahsım ve temsil ettiğim Dernek ve cemaatim adına; Ayşe kızımızın ‘Dünya Müslüman Kadınlar Gününü’ kutlar, başarısından ötürü hem şahsını ve ailesini, bu başarıda emeği olan spor hocası Şinasi Özdemir’i, hem de spor salonunu bu hizmete sunan Rota Spor sahibi Savaş Karaduman’ı tebrik ve takdir ederim.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Boztepe, şampiyon Özdemir’e altın ve İslam-i yaşam temalı kitap hediye etti. Rota Spor adına Savaş Karaduman’ın da hediye ettiği bir adet altının ardından kesilen pasta ile etkinlik son buldu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510