Başakşehir’li öğrencilerin mezuniyet coşkusu

Özel Kapaklı Başakşehir Okullarında anaokulu, ilkokul ve ortaokulda 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılını başarı ile tamamlayan 67 öğrenci için okulda mezuniyet töreni düzenlendi. Öğrenciler mezuniyet coşkusunu aileleri ile birlikte, keplerini havaya fırlatarak doyasıya yaşadı.

Başakşehir’li öğrencilerin mezuniyet coşkusu

Çerkezköy Bakış - Başakşehir Okulları, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezunlarını coşkulu bir tören eşliğinde uğurladı. Öğrencilerin mezuniyeti için okul bahçesinde düzenlenen törene Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

“67 ÖĞRENCİMİZ MEZUN OLDU”

Programda konuşma gerçekleştiren Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, “Şu an burada toplanmamıza vesile olan mezuniyet programımıza hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Başakşehir Okulları olarak 4’üncüsü düzenlemekte olduğumuz 2018-2019 eğitim öğretim yılında anaokulundan 10 öğrencimiz, ilkokul 4. sınıftan 16 öğrencimiz, ortaokul 8. sınıftan 41 öğrencimiz mezun oluyor. Bu programla mezun olan öğrencilerimize diyoruz ki; sizler okuduğunuz bu okulları başarıyla tamamladınız ve mezun oldunuz.” diye konuştu.

“BİZLER SİZLERE GÜVENİYORUZ”

Demirbaş, “Mezuniyet; bir bitiş, sonlanma değil, yeniliğin, değişimin, canlanmanın bir başlangıcıdır. Mezuniyet; yeni kapıların açılması, bir üst basamağa geçmek demektir. Mezuniyet; ayrılık değil, dostlarımızı unutmadan yeni dostluklar kurmaktır. Mezuniyet; yaşanılan anılardan dersler çıkarmak ve yeni anılar yaşamaya yelken açmaktır. Evet; değerli mezunlarımız biz öğretmenleriniz sizleri başarıyla mezun ederken sizlerden beklentimiz yaşadığımız bu cennet vatanı birbirinize sımsıkı sarılıp çok çalışarak, üreterek dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına hatta daha yukarılara çıkarmanızdır. Atalarımızdan aldığımız bu emaneti taşıyabilecek donanıma sahipsiniz. Bizler sizlere güveniyoruz.  Sizlerle bir ömür dostluğumuzun devam etmesi temennisiyle tüm hazırunu saygı ve sevgilerimle selamlarım. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederim.” dedi.

MEZUNİYET COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞADILAR

Sahneye davet edilen öğrencilerin mezuniyet şarkısını seslendirmesinin ardından okul birincisi Melek Efeleroğlu okul kütüğüne ismini çakarak, konuşma gerçekleştirdi. Efeleroğlu, konuşmasında başarısında büyük pay sahibi olan ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti. Efeleroğlu’nun konuşmasının ardından 8.sınıf öğrencileri Eylül Özbey ve Murat Can Ülker bayrak ve okul flamasını 7.sınıf öğrencilerinden Dila Gündoğdu ve Ata Efe Genç’e devretti. Öğrenciler sınıflarındaki en’leri sahneye davet ederek sınıf rehber öğretmenleri tarafından diplomalarını aldı. Diploma töreninin ardından eğitimlerini tamamlayan 67 öğrenci keplerini havaya atarak mezun olmanın coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510