banner265

banner571

Başkan Mandalı:Üvey evlat muamelesi görüyor

Kapaklı Belediye Başkanı irfan Mandalı, halk arasında sarı minibüsler olarak bilinen ve bir süre önce Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Sistemi’ne (TETUS) dahil edilen 41 Nolu Kapaklı Halk Minibüsleri Taşıyıcı Kooperatifi minibüslerin Çerkezköy Atatürk Caddesine hala alınmamasına tepki göstererek, üvey evlat muamelesi gördüğünü belirtti.

Gündem 15.08.2018, 15:34 15.08.2018, 15:41
Başkan Mandalı:Üvey evlat muamelesi görüyor
© Çerkezköy Bakış
banner301

Çerkezköy Bakış - Vatandaşlarla daha kaliteli zaman geçirmek, halkın görüş ve önerilerini dinlemek, sorunlara çözüm bulmak ve hizmetlerin daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla ‘Halk Günü’ toplantılarının dördüncüsü Recep Güven Parkında Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın Kapaklı Belediyesine bağlı birim müdürlerinin ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

“AYÇİÇEĞİ EKMEKLE, BOTLA GEZMEKLE, SİYASET YAPILMAZ”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından toplantı başladı. Öncelikli olarak Kapaklı Belediyesi tarafından hazırlanan faaliyet videosu gösterimi yapıldı. Video gösteriminin ardından söz alan Mandalı ilçe genelinde yapılan çalışmaların hangi boyutlarda olduğu hakkında katılımcılara bilgi aktardı. Bazı siyasi partiyi temsil eden kişileri toplantıda göremediğini belirten Mandalı “Bazı yollara ayçiçeği ekmekle veya botu alıp gezmekle siyaset yapmaya çalışıyorlar. Fakat buraya gelip bu konuları bizlerle paylaşmış olsalar siyasetin ne demek olduğunu, hizmetin ne demek olduğunu hep beraber bir şekilde paylaşarak çözüme nasıl kavuşturulduğunu görmüş olacaklardı.” dedi.
 

“İLAÇLAMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Son günlerde vatandaşlar için çileye dönüşen sinekler ve haşereler konusuna değinen Mandalı, “Bizim çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Fakat bildiğiniz üzere yaz aylarının ortalarına gelmiş olmamıza rağmen yağmurlar yağmaya devam ediyor. Bu çalışmalarımız neticesinde biz ne kadar ilaçlama yaparsak yapalım yağmurların yağması bizim ilaçlama çalışmalarımızı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bizde verdiğimiz mücadelenin karşılığını alamıyoruz. Fakat geçtiğimiz günlere kadar süren yağmurların biraz daha etkisini azaltmasıyla yaptığımız çalışmaların karşılığını görmeye başladık. İlerleyen günlerde bu çalışmalarımızla vatandaşlarımıza daha huzurlu bir ortam sağlayacağız.” dedi.
 

“VATANDAŞLARIMIZI YANILTMAYA ÇALIŞTILAR”

Karaağaç Mahallesine kurulmasına başlanan fakat AK Parti Kapaklı İlçe Teşkilatı tarafından açılan dava neticesinde durdurulan asfalt şantiyesine değinen Mandalı, “Burası kanserojen konuma maruz kalacak, hemen yanında okul var, hemen yanında yerleşke var diyerek insanlarımızı yanıltmaya çalıştılar. Siyasi konumlarını ön plana çıkarmaya çalıştılar. 25 milyonluk yatırımla Kapaklı’nın tamamında yürüteceğimiz asfalt yapım çalışmalarımızın önüne geçtiler. İnşaat devam etseydi şuanda çalışmalarımız başlamış olacaktı. Kapaklı genelinde bir asfalt ihtiyacı var. Fakat onların düşüncesi biz asfalt yaptırmayalım ve sizler çalışmıyorsunuz havası vermeye çalışıyorlar. Fakat bizim halkımızın bu konudaki duyarlılığına güveniyoruz. Ayrıca durdurma unsuru olarak ÇED raporu gösterildi. Türkiye’de 100 tane asfalt şantiyesi yapılıyorsa bunların 99 tanesinde ÇED raporu olmadan yapılıyor.” dedi.
 

“41 NOLU MİNİBÜSLERE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ DEVAM EDİYOR”

Kapaklı da yaşayan vatandaşların bir diğer sorunu olan, 41 nolu minibüslerin Çerkezköy’de Atatürk Caddesine girişine izin verilmemesine de değinen Mandalı, “Maalesef ki Kapaklı’mızdaki 41 Nolu minibüs hatlarımız halen üvey evlat muamelesi görmektedir. Minibüslerimiz Çerkezköy’ün merkez noktası olan Atatürk caddesini kullanamıyorlar. Bu durumda bizim vatandaşlarımız çoğu zaman gidecekleri yerlere giderken 2 vasıta değiştirmek zorunda bırakılıyor. Bizler Belediye olarak 41. Nolu minibüslerimizin devamlı arkasındayız. Onlarla beraber inşallah bu işi ilerleyen günlerde çözmüş olacağız. Bir diğer husus ise köylerimizde taşımacılık yapan zaten tek bir tane aracımız vardı. Bu araç da zarar ettiği gerekçesiyle kaldırıldı. Belediyelerin zararları olabilir tabi ki vatandaşlarımızın çıkarları olacaksa bizim zararlarımız olabilir.” dedi.

PAZAR İSTEĞİ

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın konuşmaların ardından vatandaşlar söz aldı. Söz alan İnönü Mahallesi sakinlerinden bir vatandaş, mahallelerinde pazar sıkıntısı yaşadıklarını ve mahalleye pazar kurulmasını istedi. Başkan Mandalı pazar konusunu belediye meclisinde gündeme alacaklarını, 2019’un Nisan veya Mayıs aylarında pazarın kurulacağını ifade etti.
 

BAŞIBOŞ KÖPEKLERDEN ŞİKAYET ETTİLER

İsmet Paşa Mahallesi sakinlerinden Kamil Günaydın isimli vatandaş ise başıboş köpeklerden şikayetçi olduklarını ifade etti. Konu ile ilgili söz alan Kapaklı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü, köpekleri alıp kısırlaştırarak aynı yerine bırakabildiklerini ifade ederek, kanunla belirlenen kuralları uygulayabildiklerini belirtti. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise “Yanıkağıl istikametinde ilerleyen günlerde barınak yapacağız. Kısırlaştırmayla ilgili de köpeklerimizin aşılarını yaptık. Diğer ilçelerden kamyonlarla Kapaklı’ya getirilen köpekler var. Sağlık işlerimiz bu konuda çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.
 

MANDALI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Bahçelievler Mahallesi sakinlerinden Şinasi Aras ise Başkan Mandalı’nın enerjisine hayran olduğunu belirterek “Mahallede başlayan dere ıslahı konusu için sizlere teşekkür ediyorum. Mahallede yapılan parklar halk tarafından hor kullanılıyor. Parklara zarar verenlerin cezalandırılmasını istiyorum.” dedi.
 

PINAR BULVARI VE ERBAY CADDESİ’NDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI 2019’DA BAŞLAYACAK

Kapaklı’da altyapı çalışmalarının sürdüğünü anlatan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Pınar Bulvarı’nda yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları yapılması gerekiyor. Oranın altyapısı çok eskiye dayanıyor. Aynı şekilde Erbay Caddesinde de yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmalarının yapılması gerekiyor. İki yerin de ihalesi yapıldı. 2019 yılı Nisan ayından itibaren iki caddede çalışmalarımız başlayacak.” dedi.
 

KARAAĞAÇ’IN BOZUK YOLLARINI DİLE GETİRDİ

Toplantıda konuşan Karaağaç Mahallesi sakinlerinden bir vatandaş ise Karaağaç’ta yolların bozuk olduğunu, altyapının eksik olduğunu dile getirdi.
 

YILDIZKENT KAVŞAĞINA IŞIKLANDIRMA İSTEĞİ

İnönü Mahallesi sakinlerinden bir vatandaş ise, Yıldızkent kavşağında herhangi bir can kaybı yaşanmadan ışıklandırma çalışması yapılmasını istedi. Konuyu yakından takip ettiğini ifade eden Başkan Mandalı “Geçtiğimiz hafta Ankara’da Milletvekilimiz Prof.Dr. Mustafa Şentop hocamız ile konuyu görüştüm. Konuyla ilgileneceğini ifade etti. Yıldızkent Kavşağı karayollarının kontrol alanı içerisinde. Bizim oraya herhangi bir şey yapma durumumuz yok. Karayolları Genel Müdür yardımcısı ile yaptığım görüşmede, müdür yardımcımız kavşakta en kısa sürede bat-çık ve trafik ışıklandırılması çalışmalarına başlanacağını ifade etti.” dedi.
 

“BÜST İLE HEYKELİ KARIŞTIRIYORLAR”

Vatandaşların sorularının ardından mikrofonu yine eline alan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı yapılan çalışmalardan bahsetti. Kapaklı’ya birçok park kazandırdıklarını belirten Mandalı “Parklarımıza tarihimizde önemli bir yer etmiş kişilerin, muhtarlarımızın ve şehitlerimizin isimlerini veriyoruz ve büstlerini yapıyoruz. Eski başbakan ve cumhurbaşkanlarımız olan Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş’in büstlerini yaptık. Yine geçmiş dönem muhtarlarımızın da büstlerini yaptık. Naim Süleymanoğlu’nun da heykelini adını verdiğimiz parka yaptık. Bunları yapmakla tarihimize sahip çıkıyoruz.” dedi.  Bülent Ecevit Parkı’na kendi heykelini yaptırmakla eleştirilerin odağı olan Kapaklı Belediye Başkanı o konuyla ilgili olarak ise “Büst ile heykeli birbirine karıştırıyorlar? Tarih öğrenmek niyetinde değiller, siyaset yapma hedefindeler. Kapaklı’nın tarihiyle ilgili bir belediye başkanının büstünün yapılmasının kime ne zararı var? Burada tarih yazıyor. 15 yıl belediye başkanlığı yapmış İrfan Mandalı’nın büstü, o da 4 buçuk lira.” dedi.
 

MANDALI’DAN ÜNİVERSİTE İSTEĞİ

Kapaklı’ya devlet yatırımlarının daha fazla yapılmasını istediğini ifade eden Mandalı “Hükümet konağı yapılıyor. Hastane ÇOSB müdürlüğü tarafından yapılacak. Kapalı spor salonu yapılıyor. Ben isterim ki bir üniversite gelsin. 100 bin nüfuslu yerlere üniversite yapılıyor, 120 bin nüfuslu Kapaklı’ya neden yapmıyorsun? Kapaklı’da 2 yıllık değil 4 yıllık fakülte için yerlerimiz hazır. Gelsinler Kapaklı’ya üniversite kursunlar.” dedi.
 

“BEN DEĞİL BİZ ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYORSUNUZ”

Saray’ın Büyükyoncalı mahallesinde oturan ve toplantıya katılan bir vatandaş işe Mandalı’dan şikayetçi olduğunu ifade ederek “Büyükyoncalı’nın nüfusunu azalttınız. Herkes Kapaklı’ya göç etti. CHP Tekirdağ’da 12’de 12 yaptı, ilerleyen süreçte böyle olabilecek mi, tartışılır. Kapaklı’da örnek alınacak bir yönetim sergiliyor, ben değil biz anlayışınızla hareket ediyorsunuz.” dedi.
 

“12-0 OLMASI CHP’NİN BAŞARISI ANLAMINA GELMEZ”

Bu yorum üzerine Başkan Mandalı ise “Tekirdağ’da 12-0 olması CHP’nin başarısı anlamına gelmez. İnsanlara dokunan insanlar lazım. Bu herhangi bir partili olabilir. Önemli olan insanlarla bir yolda yürümektir. Büyükyoncalı yapılan seçimde mahalleli Kapaklı’ya bağlanmak için yüzde 79 oranında evet oyu kullandı. Karar henüz olumlu veya olumsuz olarak neticelenmedi.” dedi.
 

MANDALI KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantıya katılan tüm vatandaşlara teşekkür eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ediyoruz. Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, ne olursan ol yine gel anlayışıyla hareket ediyoruz. Halkımızın talep ve isteklerini dinliyor, kentimizi sevgi ve hoşgörü ile birlikte yönetiyoruz. Halk günü toplantılarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31