Benzin yerine elektrikli tırpan

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, benzinli tırpanlar yerine çevre dostu elektrikli tırpanlar kullanarak otları biçmeye başladı.

Benzin yerine elektrikli tırpan

Çerkezköy Bakış - Türkiye’nin en önemli üretim üslerinden biri olan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) çevre konusunda bir ilki daha hayata geçirdi. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen karbon ayak izi projesi kapsamında bölgenin karbon salınımını dengeleyebilmek için ilk etapta100 bin ağaç dikimini gerçekleştiren ÇOSB, çevre konusundaki devam ediyor.
ÇOSB’den yapılan yazılı açıklamada, organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere Türkiye’de ilklerden sayılabilecek bir hizmeti daha hayata geçirdiklerini bildirildi. ÇOSB Bölge Müdürlüğü, bugüne kadar bölge içerisindeki yeşil alanların bakımlarında kullanılan ve benzinle çalışan ot biçme tırpanlarının yerine çevre dostu, emisyonu sıfır olan şarj edilebilen elektrikli tırpanları kullanmaya başladı.
İlk etapta 4 kişilik bir ekip kurup çalışmalara başlayan ÇOSB Bölge Müdürlüğü Bahçe ve Ziraat Şefliği ekipleri hem çevre hem de çalışanların iş sağlığı ve güvenliği açısından çok daha verimli olan elektrikli tırpan kullanımı daha da yaygınlaştırmayı hedefliyor.
Amaçlarının çevreye sıfır emisyon veren ekipmanlarla çalışmak olduğunu belirten ÇOSB Bölge Müdürlüğü yetkilileri şunları söyledi: “Benzinli tırpan kullanan çalışanlar sürekli olarak egzozdan çıkan gaz ile aynı ortamda bulunmak zorundadır. Bizim kullanmaya başladığımız elektrikli ot biçme tırpanlarıyla artık böyle bir sorun kalmamaktadır. Hem işçi sağlığı, hem de çevre sağlığı için son derece önemli bu çalışmamızı tüm bölgede kullanmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilir çevre bilinci için bu tür çalışmaları çok önemsiyoruz.”

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ilhami çelebi
ilhami çelebi - 2 ay Önce

otbiçme dal biçme halı yıkama sizin makinanaz üçünüde yapa bilirmi elektirikli şarj kaç saat gider kaç şarj var üzerinde

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510