Bu çile ne zaman bitecek

Çerkezköy-Çorlu yolu üzerindeki Gümrük Müdürlüğü nedeniyle yolun iki yönünde de oluşan TIR kuyruğu trafiği felç ediyor. Birçok yaralamalı ve maddi hasarlı kazalara da sebep olan TIR parklarına sürücüler ve vatandaşlar tepki gösteriyor ve yetkililerin önlem almasını istiyor.

Bu çile ne zaman bitecek

Çerkezköy Bakış - İthalat ve ihracat ürünü taşıyan TIR’lar Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalara giriş ve çıkış yapmadan önce mecburen gümrük kontrolü için Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü’ne gitmek zorunda. Müdürlüğün ilçe merkezinin hemen girişinde olması, park alanı bulunmaması nedeniyle TIR’lar gümrük kontrolü için Çerkezköy-Çorlu yolunun her iki şeridinde uzun kuyruklar oluşturuyor. Kuyruklar nedeniyle iki şeritte de trafik durma noktasına geliyor. TIR parkları nedeniyle bu güzergahta bu güne kadar birçok yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazası yaşandı. Ancak buna rağmen henüz bir önlem alınmadı.

YILAN HİKÂYESİ

banner287
Veliköy Mahallesi’ne taşınması gündeme gelen ve belirlenen futbol sahasının olduğu yerin ‘taşkın sahası’ olması nedeniyle taşınması gerçekleşmeyen Gümrük Müdürlüğü ve TIR Parkı deyim yerindeyse yılan hikayesine döndü. Son olarak yapılan çalışmalarda Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nin ilerisinde bulunan Veliköy Çiftlik Evlerinin hemen karşısındaki hazineye ait 86 dönümlük alan gümrük sahası için uygun olduğuna kanaat getirilmiş, bu taşınmazın orman bölgesinde kaldığı için tarım arazisi olarak geçtiği belirtildiği öğrenilmişti. 

OTOPARK KAPATILDI

Daha önce, Gümrük Müdürlüğü yanında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve Tek-Park tarafından işletilen bir otopark vardı. Bu otopark az da olsa parklanma sorununa çözüm oluyordu. Ancak Büyükşehir, burada yapımına başlanan Kültür Merkezi nedeniyle otoparkı kapatınca kuyruklar da daha da artmaya başladı. Vatandaşlar, Kaymakamlık, Tekirdağ Büyükşehir ve Çerkezköy Belediyesini ortak çalışması ile bu sorunu çözülmesini bekliyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 13:54

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
trakyalı..
trakyalı.. - 12 ay Önce

Chp belediyesi gitmeden çile bitmez

murat murat
murat murat @trakyalı.. - 12 ay Önce

chp belediyesinden önce yoktu sanki bu park

zor zenaat
zor zenaat @trakyalı.. - 12 ay Önce

cahillik zor be

TRAKYALI..
TRAKYALI.. - 12 ay Önce

BİTMEZ...HERGÜN KAZA..BENİM GÖRDÜGÜM 3 OLDU..

Semiramist
Semiramist - 12 ay Önce

Yeter artık yolda gidemez olduk bi dur denmeli

Ali
Ali - 12 ay Önce

Gümrük bakanlığına baglı bastırın alsınlar yapsınlsr beledıye ılr ne ilgisi var bu ışin

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306