Çakan: Bizi Siyasete alet etmeyin

AK Parti Kapaklı Gençlik Kolları üyeleri, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyeleri ile birlikte engelli bireylerin ilçede yaşadığı sıkıntıya dikkat çekmişti. Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi Başkanı Hayati Çakan ise siyasi parti temsilcileri ile dernek üyelerinin böyle bir tepki için aynı karede bulunmasını eleştirdi.  Çakan, “Bizi siyasete alet etmeyin.” dedi.

çerkezköy bakış
Çakan: Bizi Siyasete alet etmeyin

Çerkezköy Bakış - AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve yönetimi Türkiye Sakatlar Derneğine Kapaklı Şubesine üye 3 kişiyle birlikte Kapaklı’daki yolları gezerek engellilerin ulaşımda yaşadığı sorunlara dikkat çekerek bir video hazırlamış ve Kapaklı Belediyesini eleştirmişlerdi. Bu videonun ardından Türkiye Derneği Kapaklı Şubesi Başkanı Hayati Çakan bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Çakan, “Derneğimizin 5 yıldır başkanlığını yapmaktayım. Tüm Siyasi Parti Başkanları, Gençlik ve Kadın Kollarıyla derneğimizi ziyaret ettiklerinde sorunlarımızı anlatıyoruz. Bu zamana kadar hep böyle çözmeye çalıştık. Bizlerin dernek olarak hiçbir zaman siyasi bir kimliği olmadı ve olamazda. Hiçbir siyasi partinin arka penceresi olmadık, biz engellilerin siyasete alet edilmesini istemiyoruz.” dedi.

banner287
“PAYLAŞIMLARI ÜZÜLEREK İZLEDİM, AÇIKLAMA YAPMA GEREĞİ DUYDUM”


Yapılan paylaşımları üzülerek izlediğini belirten Çakan, “Geçtiğimiz hafta Kapaklı’da bir siyasi partinin başkanı ve beraberinde derneğimiz üyesi olan 3 evladımızı yanına alarak bir video çekilmiş ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmıştır. Ben dernek başkanı olarak bu videoyu üzülerek izledim. Bu yüzden de kamuoyuna böyle bir açıklama yapma gereği duydum. Kapaklı’da genel olarak tabi ki bizlerin de isteği engelsiz vatandaşlarımız gibi rahatça dolaşabilmek kurum ve kuruluşlara engelsiz bir şekilde ulaşabilmektir. Bu anlamda Kapaklı Belediye Başkanımız Sayın İrfan Mandalı ile çok mesafe kat ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Kapaklı Belediyesi ile ortaklaşa yaptığımız proje ile derneğimizin kira, su, telefon, internet, doğalgaz vs. tüm giderleri ödenmektedir. Bu projeye ek olarak engelli minibüsünün yakıtı şoförün aylık maaşı ödenmektedir.” diye konuştu.
 

“BU ÇALIŞMALAR KAPAKLI’DA TEK BİR ENGEL KALMAYANA KADAR DEVAM EDECEKTİR”
 

Açıklamasının sonunda bütün engellerin ortadan kaldırılacağına değinen Çakan, “Kapaklı da eksikler yok mu? Tabi ki de var. Bizler bu eksiklikleri hepimizin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarla aşmaya çalışıyoruz. Engelli kardeşlerimiz ve kamuoyu şunu çok iyi bilsinler ki. Bu çalışmalar Kapaklı da tek bir engel kalmayana kadar devam edecektir. Bu bağlamda bir kez daha özellikle siyasi partilerimizden rica ediyorum. Bizleri ve üyelerimizi siyaset malzemesi etmeyin. Eğer bizleri düşünüyorsanız derneğimizin adresini biliyorsunuz. Buyurun gelin bizler ihtiyaçlarımızı sıkıntılarımızı sizlere burada anlatalım. Bu düşüncelerle bizlere her anlamda yardımcı olan Kapaklı’da engelsiz bir yaşam için bizlere destek olan kişilere ve kurumlara teşekkür ediyoruz. Bizlere yardımcı olmak isteyen siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarımızı daha iyi bir hayat için bekliyoruz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306