Camcı: Bunların hepsi ortaya çıkarılacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, belediyenin imar bölümünde yaşanan sahtekarlıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Savcılık soruşturması sonrasında sahtekarlık işine karışmış kişilerin bulunacağı ve cezalandırılacağını söyleyen Camcı, “Bu işi kim yapmışsa, bu paralar onlardan alınacak. Mağduriyet yaşatanlar belli, isimler belli, kimler yapmış kimler etmiş? Belediye birkaç kişinin ilişkisini kesmiş diye duydum. Yani bunların hepsi ortaya çıkarılacak” dedi.

Camcı: Bunların hepsi ortaya çıkarılacak

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, sahte olduğu tespit edilen tahakkuk fişleri ile bazı müdürlük birimlerinde işlem yapıldığını tespit ettiklerini, yaklaşık 700 bin TL kamunun zarara uğratıldığını ve konuyla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldığını ifade etmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, daha önce de Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından konunun detaylı bir şekilde kamuoyuna aktarıldığını ifade ederek; “Bu konuyu belediye başkanımız çok net bir şekilde izah etti. Burada bir olay var. Belediyeden 2 veya 3 memur, dışarıdan bağlantıları ile beraber Çerkezköy’de bir işe girişmiş. Çerkezköy Belediyesi’nin bir mağduriyeti var ama bu çözülecek bir durumdur. En kısa zamanda bunlar tespit edilerek, yeniden Çerkezköy Belediyesi’nin kasasına o paralar girecek. Belediye adına bir mağduriyet olmayacak. Bu iş planlı bir iş. Bunun ben çok çok önceki zamanlarda da olduğunu düşünüyorum. Bu işin içerisinde olan memurun bir tanesi, Belediye Başkanımız sayın Vahap Akay’ın kazandığı ilk yılda Kızılpınar’a gönderilmişti. Son 7-8 ayda tekrar Çerkezköy Belediyesi’ne geldi. Demek ki bu arkadaş daha önce de bu işleri yapıyordu diye düşünüyorum. Bu iş savcılığa aktarılmış, bundan bir sonuç çıkarılacak” dedi.

“SORUMLULAR ORTAYA ÇIKACAK”

AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök’ün yaptığı açıklamalara da değinen Camcı: “İlçe Başkanı açıklama yapmış, kaygı duyduğunu belirtmiş. Bu işi çözecek olan savcılıktır. Bu işin sorumluları ortaya çıkacak. Belediye yapılan soruşturma sonrasında mağduriyet yaşatan kişiler, o paraları geri ödeyecektir” ifadelerine yer verdi.

“BİZİM ÖRGÜTÜMÜZDE HİÇ KİMSENİN ADI GEÇMİYOR”

Dosyalarda CHP İlçe Teşkilatı’ndan birinin adı geçmesi durumunda tavrının ne olacağı sorulan Camcı, şu cevabı verdi: “Ben çok net söyleyebilirim. Bizim örgütümüzde hiç kimsenin ismi geçmiyor. Lakin, ismi geçenler var. Onlar nasıl bir karar alacaklarsa alırlar. Şu an dosya sayısı 36’ya çıktı diye biliyorum. Geriye gidildiğinde bu sayı daha fazla artabilir. Sanırım Büyükşehir’den müfettiş gelmiş, İçişleri’nden de gelecek. Bu iş çözülecek. Bu işlerin olması, hoş bir şey değil. Bu arkadaşlar bu suçu işlemişlerse cezalarını ödeyecek. Bu işi kim yapmışsa, bu paralar onlardan alınacak. Mağduriyet yaşatanlar belli, isimler belli, kimler yapmış kimler etmiş? Belediye birkaç kişinin ilişkisini kesmiş diye duydum. Yani bunların hepsi ortaya çıkarılacak” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 18:26

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trakya lı..
Trakya lı.. - 4 ay Önce

CHP de normal böyle şeyler

SS
SS - 4 ay Önce

ADAM YALNIZ YEDİ?????

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510