banner265

banner579

banner306

banner578

Camcı ile dobra dobra

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) kongre takviminin açıklanmasının ardından gözler bu görevi 4 yıldır başarıyla sürdüren İlçe Başkanı Engin Camcı’ya çevrildi. Camcı, aday olup olmayacağı ile ilgili ilk açıklamayı Bakış Gazetesinden Uğur Arslan’a yaptı. Camcı, “Kongremizde yerimi genç, dinamik, partimizin oy çıtasını bu kadar yükseltmişken o çıtayı daha yukarıya çıkaracak herkese bırakıyorum. Kim ilçe başkanı olursa olsun ben hep burada, partimin bir neferi olarak hizmet vereceğim. Ama kongrede aday olmayacağım.” dedi.

Gündem 01.11.2019, 10:29 01.11.2019, 15:59 Bakış Haber Merkezi
Camcı ile dobra dobra

Çerkezköy Bakış - CHP’nin Çerkezköy’deki temsilcisi olan Engin Camcı, kongre sürecinin yaklaştığı bu günlerde, görev süresince yaptıklarını ve geleceği ile ilgili düşüncelerini Bakış Gazetesine anlattı. Camcı, 4 yıllık sürede CHP’nin Çerkezköy’deki var olan oy potansiyelini çok çok üst seviyeye getirdiklerini iddia etti. Camcı, verdiği röportajda Türkiye genelinde örnek bir ilçe örgütü olduklarını, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile birlikte koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Soru-cevap şeklinde gerçekleşen röportajda Camcı, merak edilenleri anlattı.


4 YILLIK GÖREV SÜRESİNCE NELER YAPTINIZ, KENDİNİZİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?
Öncelikle bu röportaj için sana ve nezdinde kurumuna teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Örgütü olarak 4 yıllık sürede birçok işe imza attık. Özellikle şunu belirtmek isterim ki, üst üste seçimle ilçe başkanlığına seçilen tek ilçe başkanı ben oldum. Bu benim için bir gurur ve onur kaynağıdır. Bana bu görevi layık gören tüm üyelere, delegelerimize ve sayın Belediye Başkanımız Vahap Akay’a çok teşekkür ediyorum. İlçe örgütü olarak birçok ilke imza attık. Bunlar neler derseniz size en önemlilerden birini söyleyeyim, ilk seçildiğimiz zaman hemen yönetimimi toplayıp, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna gittik ve orada anı defterini imzalayan Tekirdağ’ın tek ilçe örgütü Çerkezköy örgütüdür. Tüm içtenliğim ve samimiyetimle söylüyorum; çok güzel işler yaptık. Tüm yönetim elini taşın altına koydu ve çok çalıştılar. CHP Çerkezköy İlçe Örgütünün sosyal medya hesaplarını tüm vatandaşlarımız incelesin ve bir baksın isterim. Her programda, her etkinlikte bizler hep var olduk.  Ben ve yönetimim her eleştiriden ders çıkaran bir ekip olduk. Gençlik Kollarımız, Kadın Kollarımız hep bir bütün olarak çalıştık, birlikte efor sarf ettik. Gençlik şölenleri düzenledik, milli ve dini bayramlarda vatandaşlarımızla hep içe içe olduk. Gönüllere dokunduk. Öğretmenler gününe emekli öğretmenlerimize gittik, şehit annelerimizin yanından ayrılmadık. Bunlar önemli şeylerdi. Bunların hiçbirini siyasi kaygı ile yapmadık, her bir etkinliğimizi gönülden yaptık.


REFERANDUM VE YEREL SEÇİMDE GALİP, CUMHURBAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE MAĞLUP OLDUNUZ. BUNU NASIL DEĞERLENDİRDİNİZ KENDİ İÇİNİZDE?
Görev süremizde bir referandum, bir Cumhurbaşkanlığı bir de iki yerel seçim geçirdik. Referandumda vatandaşlarımıza parlamenter sistemin gerekliliklerini anlattık. Atatürk’ün miras bıraktığı Cumhuriyet’in yönetim şeklini dile getirdik. Kapı kapı, ev ev, mahalle mahalle, sokak sokak gezdik. Az bir farkla da olsa bu seçimin sonucunda Çerkezköy ‘Hayır’ dedi. Bu bizi çok iyi motive etti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de sayın Muharrem İnce için aynı performansla çalıştık fakat milletimiz takdiri başka türlü gördü bu seçimi farklı şekilde kaybettik. Yerel seçimlerde ise Belediye Başkanımız Vahap Akay gibi bir güç arkamızdaydı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 12 bin küsür oy farkı ile geriden seçime girdik. Matematiksel olarak AKP adayı kafasında seçimi başlamadan bitirmişti ama siyaset öyle değil. Sayın Belediye Başkanımız her kesimin gönlüne dokundu. Birlikte çok güzel çalıştık. Hani derler ya 7’den 70’e diye. Aynı bu şekilde her kesime hitap ettik. Sloganımızda olduğu gibi ‘Herkesin Başkanı’ olarak 12 bin oy geriden girdiğimiz seçimde rakibimize 5 bin oy fark atarak bu seçimden hem başkanımız hem de örgütümüz alnının akıyla ayrıldık.

ELEŞTİRİLER ALDINIZ, KAMUOYUNDA ÇOK KEZ BAŞKAN AKAY İLE HEP AYRI YERDELER DİYE KONUŞULDU. FİKİR AYRILIĞI YAŞADINIZ MI?
Bu soru için teşekkür ediyorum. Özellikle bu söylenti çok kez bana da geldi. Evet ilk başta başkanımıza sitemde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkanı İlçe Başkanı olmadan birçok ziyaretler vs. gerçekleştiriyor insanlarda doğal olarak soru soruyor. Bu sitemi sadece ben değil, meclis üyelerimiz de başkanımıza iletmiştir. Ama sayın Başkanımız sitemimizi aldığında öyle geçerli bir sebep söyledi ki, kendisine hak verdim. Başkanımız aynen şunu dedi; ‘Öyle bir an oluyor ki vatandaş arıyor Kızılpınar Mahallesi’nde, yada Fatih Mahallesi’nde bir eksik gedik oluyor. O kadar ani çıkıyorum ki, sizi arayıp söylediğimde ya gitmiş gelmiş oluyorum yada olumsuzluk varsa çoktan çözmüş oluyorum’ bunu dediğinde sitemimizin gereksiz olduğunu anladım. Herhangi bir fikir ayrılığımız hiç olmadı. Başkanımızla görev süremizde hep koordineli bir şekilde çalıştık.

OCAK KONGRESİNDE ADAY OLACAK MISINIZ?
Beklediğimiz soru geldi. Herkes bunu merak ediyor biliyorum. Çevremde de bununla ilgili birçok yorum ve görüş geliyor. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki, biz Atatürk’ün kurduğu partinin temsilcisiyiz. Cumhuriyet’i iyi anlatırsak kendimizi iyi anlatabilmişizdir. Bu vesile ile de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı yeniden tebrik ediyor, yaşasın Cumhuriyet diyorum. Delege listelerimiz askıdan indi. 8 Kasım’da üyelerimiz delegelerimizi belirleyecek olan seçime gidecek. Sanırım 400’e yakın delegemiz olacak. 4 bin küsür ise üyemiz var. Üyelerimizle, delegelerimizle büyük bir örgütüz. Geleyim benim ilçe başkanlığıma. İlçe başkanlığı gerçekten benim için gurur verici. Başkanımız ilk olarak ‘Engin ağabey sen yaparsın, ben de yanındayım’ dediğinde yaparız tabi ki dedim. Baktığımızda protokol sıralamasında en önlerde olan bir makam ilçe başkanlığı. Tabiki makamı kullandık, ama bu makamı insana hizmet için kullandık. Şunu unutmamalıyız makam koltuklarındaki isimler gelir geçer ama önemli olan insanların gönlüne dokunabilmek. Çerkezköy’de doğan, burada okuyan, burada esnaflık yapan biri olarak görev süresinde herkesin gönlüne dokunabilmeye çalıştık. Yaptığımıza da inanıyorum. Ocak ayında yapılacak olan kongremizde de şimdiye kadar kimse ilçe örgütümüze gelip ben aday adayıyım diyerek bir açıklama yapmadı. Olacak olan arkadaşımız varsa buyursun gelsin burada omuz omuza hep beraber destek verelim. Ben 4 yıldır buradayım, Ocak ayındaki kongremizde ise yerimi genç, dinamik, partimizin oy çıtasını bu kadar yükseltmişken o çıtayı daha yukarıya çıkarak herkese bırakıyorum. Kim ilçe başkanı olursa olsun ben hep burada, partimin bir neferi olarak hizmet vereceğim. Ama kongrede aday olmayacağım.

ADAY OLMAMA KARARINIZI NEYE GÖRE BELİRLEDİNİZ?
Bunu çok samimi olarak söylüyorum, kararımı bir yorgunluk yada bir küskünlük, kırgınlık gibi algılansın kesinlikle istemem. Bu koltuk, burada oturup ilçe başkanı unvanı için var olan bir koltuk değil. Tekrar ifade etmek isterim ki, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Çerkezköy’de Türkiye’ye örnek bir örgüt çalışması ifa ettik. Ve bu çalışmalarda yönetici olarak değil de bir nefer olarak devam etmek istiyorum. Benden daha fazla mesai harcayacak daha dinamik ve genç aday adaylarımız mutlaka olacaktır. Ben bundan sonra destek veren olarak devam etmek istiyorum. 4 yıllık süreçte yanımda olan beni destekleyen başta Belediye Başkanımız Vahap Akay’a, aileme, CHP Çerkezköy İlçe Örgütüme ve kıymetli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Eminim ki, CHP bayrağı Çerkezköy’de bundan sonrada dalgalanmaya devam edecektir.

Uğur Arslan

 

Kaynak: Çerkezköy Bakış

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 06:56
Güneş 08:28
Öğle 13:18
İkindi 15:37
Akşam 17:58
Yatsı 19:24
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Real Madrid 24 53
2. Barcelona 24 52
3. Getafe 24 42
4. Atletico Madrid 24 40
5. Sevilla 24 40
6. Villarreal 24 38
7. Valencia 24 38
8. Real Sociedad 23 37
9. Granada 24 33
10. Athletic Bilbao 24 31
11. Osasuna 24 31
12. Real Betis 24 29
13. Levante 24 29
14. Deportivo Alaves 24 27
15. Real Valladolid 24 26
16. Eibar 23 24
17. Celta de Vigo 24 21
18. Mallorca 24 21
19. Leganés 24 19
20. Espanyol 24 19
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner573
banner575
banner576
banner577