Camilerden çocuk sesleri yankılanıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Yaz Kur'an Kursları başladı. Çerkezköy’de 26 cami ve Kur’an Kursunda öğrenciler sureleri ve Kur’an-ı Kerim öğreniyorlar.

Camilerden çocuk sesleri yankılanıyor

Çerkezköy Bakış - 2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması ile beraber her yaz dönemi öğrencilere dini temel eğitimi veren Yaz Kur’an Kursları başladı. Veliler, çocuklarının kuran kursu kayıtları ikametlerine en yakında cami ve kuran kursuna yaptırabilecek. 4-6 yaş grubu için; 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları Etkinlik Kitabı, 7 yaş ve üzeri için; “Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum” ve “Yaz Kur’an Kursları Etkinlik Kitabım”, 12 yaş ve üzeri için; “Temel Dini Bilgiler Dinim İslam” kitapları kullanılacak.
Çerkezköy’de Kur’an-ı Kerim dersleri ilçedeki 26 cami ve Kur’an Kursunda başladı. Kurslara katılım oldukça yoğun oldu. Gaziosmanpaşa Camiinde 115 erkek, 200 kız öğrenci olmak üzere toplam 315 öğrenci ders alıyor. Erkek öğrencilerin eğitimini cami imamı Muhterem Akça, kız öğrencilerin derslerini ise Hatice Yılmaz, Pervin Kandemir ve Gül Akça veriyor. 8 hafta boyunca devam edecek olan dersler, 9 Ağustos’ta son bulacak. Geçtiğimiz sene bu kurslara yaklaşık 4 bin öğrenci katılım sağlarken, bu katılımın bu sene daha fazla olması bekleniyor.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510