banner265

banner571

Celal Bey Mescidini belediye restore edecek

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İstasyon Mahallesi’ndeki atıl durumda olan tarihi Celal Bey Mescidinin restorasyonunu kendilerinin yapacağını belirti.

Gündem 01.03.2021, 17:05 01.03.2021, 17:22
Celal Bey Mescidini belediye restore edecek
banner301

Çerkezköy Bakış - 1911 yılında İstasyon Mahallesi’nde yapılan ve bundan 9 sene öncesine kadar sadece bayanların Ramazan ayında teravih namazlarını kıldığı tarihi mescit, bakımsızlık nedeniyle harabeye döndü. Çerkezköy Bakış Gazetesinin de gündeme taşıdığı atıl durumdaki mescidin yeniden ibadete açılması için Çerkezköy Belediyesi harekete geçti. 
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, geçtiğimiz hafta Ankara’ya gerçekleştirdiği ziyarette mescidin restorasyonu ile ilgili de girişimlerde bulundu.
Belediye Başkanı Vahap Akay, İstasyon Mahallesi’nde bulunan ve atıl durumda olan Celal Bey Mescidinin restorasyonunu Çerkezköy Belediyesi’nin yapacağını ve bununla ilgili protokolün Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü ile imzalandığını belirterek, “İhale sürecinin ardından çalışmalara başlayacağız ve İstasyon Mahallemizde bulunan Celal Bey Mescidimizi restore edeceğiz” ifadelerini kullandı.


 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P