Çelik: Cumhur İttifakı büyük bir güçle bu seçimlerden çıkacak

AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan “Cumhur İttifakı”nın Tekirdağ adayları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in de katıldığı programla tanıtıldı. Çelik, yaptığı konuşmada “Cumhur İttifakı büyük bir güçle bu seçimlerden çıkacak." dedi.

Çelik: Cumhur İttifakı büyük bir güçle bu seçimlerden çıkacak

Çerkezköy Bakış - Süleymanpaşa Yeni Kültür Merkezinde düzenlenen aday tanıtım toplantısına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TBMM Başkanvekili ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül, Mustafa Yel, AK Parti İl Başkanı Mülahim Kuru, ilçe başkanları, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mestan Özcan, Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, Çorlu Belediye Başkan adayı Serkan Erçilli, Ergene Belediye Başkan adayı Hamdi Sarıer, Hayrabolu Belediye Başkan adayı Osman İnan, Marmaraereğlisi Belediye Başkan adayı Mithat Soylu, Malkara Belediye Başkan adayı Gediz Coşkun, Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı Cüneyt Yüksel, Şarköy Belediye Başkan adayı Can Gürsoy ile ittifak kapsamında MHP’den aday gösterilen Muratlı Belediye Başkan adayı Ali İnan, Saray Belediye Başkan adayı Özkan Yaman ile çok sayıda AK Partili ve MHP’li katıldı.
Tanıtım toplantısı coşkulu bir ortamda gerçekleşirken, sık sık "Devlet Bahçeli" ve "Recep Tayip Erdoğan" tezahüratları yapıldı.

"CUMHUR İTTİFAKI KAZANACAK"

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, burada yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek, "İnşallah seçimlerde hep beraber göreceğiz. Cumhur İttifakı büyük bir güçle bu seçimlerden çıkacak." ifadelerini kullandı.

Çelik, 31 Mart'ta demokrasi bayramı kutlanacağını söyledi. Tekirdağ'ın bayramını şimdiden kutladığını belirten Çelik, "Tekirdağımızın Türkiye'de inşa ettiğimiz istikrara, Türkiye'de yürüdüğümüz 10 yılda 100 yıllık bu yola ne kadar büyük destek verdiğini, 15 yılda yüzyıllar boyu sürecek bir yolculuğu beraber kat ettiğimizi biliyoruz." diye konuştu.

Çelik, partisinin siyaset anlayışında milletin dediğinin olduğuna dikkati çekerek, "Türkiye'nin geleceğinde söz söylemeye hakkı olan yüce milletimizdir. Millet ne derse o olacaktır. Şimdiye kadar o olmuştur, bundan sonra da o olacaktır. Dönemimizde genç kardeşlerimizin ve ana kademenin çok çalıştığını biliyorum ama hakikati söylemekten geri durmayacağım. En çalışkanların kadın kollarımız olduğunun farkındayım. Burada birinci teşekkürü kadın kollarımıza veriyorum." şeklinde konuştu.

"MİLLİ İRADE VE MİLLET EGEMENLİĞİ EN BÜYÜK ZENGİNLİK"

Milli irade ve millet egemenliğinin milletin en büyük zenginliği olduğunu dile getiren Çelik, şunları kaydetti: "Türkiyemiz geçmişinde iki kere hasta adam olarak nitelendirildi. Biri Osmanlı'nın son dönemlerinde devletimize hasta adam dediler. Zayıf düşmüştük, tarihin bir anında siyasi irademiz ve gücümüz kırılganlığa uğramış. Ama tüm dünyaya karşı mücadele ederek, milletimizin asla hasta adam olmayacağını, güçlü bir millet olduğunu, biz olmaksızın dünya tarihinin yazılmayacağını; genç Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, bize hasta adam diyenlere karşı genç bir devletle tekrar dünya sahnesine çıkarak bir kere daha gösterdik.

İkinci kere batı basınında hasta adam diye nitelendirildiğimiz dönem 90'lı yıllardaki krizlerdi. Askeri ve yargı vesayeti üzerinden siyaseti kuşatmaya, hırpalamaya çalışanlar sadece siyaset kurumuna karşı maalesef haksız uygulamalara karşı imza atmakla kalmadılar. Siyaset kurumunu zayıflatmaya yönelik bu teşebbüsler aynı zamanda ekonomimizi de kırılgan hale getirdi. Ve ikinci kere batı basınında hasta adam olarak nitelendirildi. Sizler partimizin iktidara geldiği günden bu yana büyük istikrarı, büyük birlik ve beraberliği oluşturarak tekrar dünyaya hasta adam olmadığımızı gösterdiniz."

"TÜRKİYE'DE DEMOKRASİ BÜYÜYOR"

Tüm dünyanın parmak ısırdığı ve gıpta ile baktığı şekilde Türkiye'de demokrasinin büyüdüğünü ifade eden Çelik, şu ifadeleri kullandı: "Ekonomimizi büyütüyoruz. Bazı devletlerin yaptığı gibi gidip de Afrika'daki bir ülkeyi sömürmedik tam tersine Afrika'daki pek çok ülkeye yardım götürüyoruz. Asya'daki Türki cumhuriyetlerden, İslam dünyasına kadar pek çok ülkeye yardım götürüyoruz. Hiçbir ülkeyi sömürmedik ve hiçbir ülkeyi sömürge haline getirmedik. Peki Orta Doğu'da bazı devletlerde olduğu gibi yepyeni petrol kuyuları, doğal gaz kaynakları mı bulduk, hayır bunu da bulmadık. Bütün tarihi değiştirecek büyük zenginlik kaynağına kavuşmadık."

Çelik, Türkiye'nin geçmişteki krizlerden kurtulduğunun altını çizerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Tek bir şey oldu o da şudur; bu ülkenin yönetimi, vesayetin ortadan kaldırılmasıyla ülkenin gücünün gerçek sahibine, sizlere verilmiş oldu. En büyük gücümüz budur. Türkiye'de ne zaman milletin iradesinin devreye girmesi söz konusu olmuşsa Türkiye büyümüştür, zenginleşmiştir ama ne zaman vesayet, darbe veya başka teşebbüsler yoluyla Türkiye'nin iradesi zayıflatılmışsa, gerilemiştir. İşte en büyük gücümüz, en büyük kıymetimiz sizin bu salonları doldurarak oluşturduğunuz birlik ve dirliktir."

ADAYLAR TANITILDI

Çelik, konuşmasının ardından adayları tek tek sahneye davet etti. Bu sırada ise ekrana adaylar ile ilgili bilgiler yansıtıldı. Program, adayların hep birlikte çekildiği fotoğrafın ardından sona erdi.

banner287
MHP’Yİ ZİYARET ETTİ
Programın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MHP Tekirdağ İl Başkanlığını ziyaret etti.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 20:17

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trakya lı..
Trakya lı.. - 6 ay Önce

İlk işiniz Trakya nın bozuk yolları olsun...

Kamuoyu
Kamuoyu - 6 ay Önce

Yerli tercihinde son nokta! Anadoludan gelenleri maraba gören zihniyet yine yanıtladı! Yerlisi Ak partiye oy vermez lakin tercih edilen onlar olur! Feraseti ve ortak aklı kaybetmek bu olsa gerek!!

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510