Çerkezköy, Avrupa’da tanıtılacak

Çerkezköy’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve Tepe mevkiinde bir site yapan Akça İnşaat tarafından, Türkiye’deki bazı televizyon kanalların Avrupa yayını bölümünde çalışan muhabirlerin de katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Akça, amaçlarının yatırımcıları Çerkezköy’e çekmek olduğunu söyledi.

Çerkezköy, Avrupa’da tanıtılacak

Çerkezköy Bakış - Tokoçin Restoran’da düzenlene kahvaltılı basın toplantısına Akça İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Akça, Akça İnşaat Türkiye temsilcisi Meryem Arkan, işadamları ve Avrupa yayını yapan televizyon kanalı muhabirleri ile Çerkezköy’de görevli basın mensupları katıldı. Burada gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Akça, “Biz yatırımcılar yatırım yapma konusunda her zaman çekingen bir tavır sergilemek zorundayız. Çerkezköy’e de ilk yatırımlarımızı çekinerek yaptık. Fakat burası yatırıma açık, her geçen gün büyüyen ve gelişen bir bölge. Bizler Avrupa’nın birçok yerinde yatırımlar yapan işadamları olarak, Çerkezköy’ü daha fazla gün yüzüne çıkartmak ve Avrupalı büyük yatırımcıları da Çerkezköy’e çekmeye çalışıyoruz. Bizim en büyük amacımız Çerkezköy’ü Avrupa’ya tanıtmak. Binalarımızın satılmasının bir önemi yok. Çerkezköy büyüsün ve gelişsin sonrasında binalarımız zaten satılacaktır. Öncelikli şartımız kesinlikle Çerkezköy’ün Avrupa bazında ön plana çıkmasını sağlamak. 3 ulusan kanal ile birlikte yapılacak olan büyük projede yılsonuna kadar gösterimi yapılacak programlarda Çerkezköy tanıtımı yapılacak. Yapılan tanıtımlar sonrasına ise Çerkezköy yatırım almaya, büyümeye ve gelişmeye başlayacaktır.” diye konuştu.
 

YATIRIMCILARA DA SÖZ VERİLDİ

Yapılan toplantıda sırasıyla söz verilen işadamlarının ortak fikirleri ise, Çerkezköy’de büyük bir potansiyel olduğu ve Çerkezköy’ün büyümeyi ve gelişmeyi kaldırabileceği oldu. Burada yapılan konuşmalarda ise en çok dikkat çeken sözler ise Alman yatırımcıların Çerkezköy’e yatırım yapmaktan korkmayacakları ve tanıtımla birlikte yatırımlarında daha fazla olacağı oldu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 16:12

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510