Çerkezköy meclisi toplandı

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.

Çerkezköy meclisi toplandı

Çerkezköy Bakış - Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda ilk olarak Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün 15.05.2019 gün ve 26 sayılı Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, oy çokluğu ile kabul edildi.

GÜNDEM MADDELERİ KARARA BAĞLANDI

Gündemin ikinci maddesinde yer alan Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’nün 20.05.2019 gün ve 25 sayılı Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi ve gündemin üçüncü maddesinde yer alan Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün 29.05.2019 gün ve 34 sayılı Görev ve Çalışma Yönetmeliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi de oy birliği ile kabul edilmesinin ardından gündemin dördüncü maddesinde yer alan Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’nün 21.05.2019 gün ve 30 sayılı araç kiralama hizmet alımı hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi de görüşülerek, Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 3 yıl süre ile araç kiralanması oy çokluğu ile kabul edildi.

HALK OYUNLARI EKİBİNİN PASAPORT TALEBİ KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminin altınca maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 20.05.2019 gün ve 784 sayılı ek bütçe hakkındaki müzekkeresinin müzakeresinin de görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Belediye Meclisi’nin Haziran ayı Meclis toplantısı Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin Çekya’nın başkenti Prag’da 11-14 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Halk Oyunları Festivali’ne katılabilmesi için Çerkezköy Belediyesi tarafından Gri Pasaport çıkartılması talebi oy birliği ile kabul edildikten sonra Belediye Meclisi’nin Haziran ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu tamamlandı.

4.5 MİLYON TL’LİK EK BÜTÇE YAPILDI

Belediye Meclisine verilen aranın ardından yapılan Meclis toplantısının ikinci oturumunda bir önceki oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilen Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 20.05.2019 gün ve 784 sayılı ek bütçe hakkındaki müzekkeresinin müzakeresinin de görüşülerek, Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’ne 4.5 milyon TL’lik ek bütçe oluşturulması oy birliği ile kabul edildi.

İSKAN HARÇLARI VE DOĞRUDAN TEMİN KONUSU

Mecliste, AK Parti grubu gündeme ek önerge sundu. AK Partili meclis üyesi Adem İçli, iskan muayene de yapılan indirimin diğer kalemleri de kapsaması gerektiğini ifade ederek, “Konu komisyonda görüşüldüğünde ‘İskan Harçları’ başlığı altında bize geldi.  Burada bir laf cambazlığı var. Biz numarataj ve diğer kalemleri de kapsayacağını tahmin ediyorduk. Sadece muayene ücretlerinde indirime gidildi. Diğer kalemlerde de indirime gidilmesinin gündeme alınmasını talep ediyoruz.” dedi.
Konu ile ilgili ise Belediye Başkanı Vahap Akay, ortada bir samimiyetsizlik ve laf cambazlığının olmadığını dile getirdi. Gündeme alınması için oylanan önerge oy çokluğu ile ret edildi.
AK Parti grubunun gündeme ek olarak sunduğu bir diğer önerge olan doğrudan teminlerin de web sitesinden yayınlanması yönündeki önerge de gündeme alınmadı.
Konu ile ilgili Akay, “Bu konuda siyaset üretme çabanız anlamsız. Seçim döneminde de bu çabanız sonuçsun kalmıştı” dedi.
Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Belediye Meclisi’nin Haziran ayı Meclis toplantısı sona ererken, Belediye Başkanı Vahap Akay, Temmuz ayı Meclis toplantısının 1 Temmuz Pazartesi günü yapılacağını açıklayarak, meclis toplantısını sonlandırdı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510