Çerkezköy’de fiber optik hat döşeniyor

Çerkezköy’de fiber optik hat döşeme çalışmaları devam ediyor.

Çerkezköy’de fiber optik hat döşeniyor
Çerkezköy’de fiber optik hat döşeme çalışmaları devam ediyor. Vodafone yetkililerini ağırlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, fiber internet altyapı çalışmaları sayesinde TEDES altyapı maliyetinden de kurtulmuş olacaklarını belirterek “İlçemizin belli noktalarında internet erişim noktaları oluşturacağız ve insanlarımız buralarda dizüstü bilgisayarları ve cep telefonları ile ücretsiz internete erişebilecek” dedi.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de fiber optik hat döşeme çalışmalarını sürdüren GSM operatörlerinden Vodafone Evde İnternet ve TV Servisleri Direktörü Fatih Oltuoğlu, HTC Telekomünikasyon Geçit Hatları Yöneticisi Şenol Dinkci ile diğer Vodafone ve HTC yetkilileri Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti. Ziyarette Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş de hazır bulundu.
“OPTİK HAT DÖŞEDİĞİMİZ 4. ŞEHİR”
Ziyarette konuşan Vodafone Evde İnternet ve TV Servisleri Direktörü Fatih Oltuoğlu, Çerkezköy’ün, Vodafone olarak fiber optik hat döşedikleri 4’üncü şehir olduğunu belirterek “Bizim firma olarak dijital dönüşüme liderlik etme gibi bir vizyonumuz var. Amacımız, evlerin, şirketlerin ve bireylerin dijital dönüşümlerine öncülük etmektir. Dünyada ‘Dijital Dönüşüm’ kavramı çok önceden konuşulmaya başlanmışken; Türkiye’de bu kavramı ilk Vodafone ailesi gündeme getirdi” ifadelerini kullandı.
“HAYATIN HER ALANI DİJİTALLEŞİYOR”
Oltuoğlu, toplumun dönüşümü kapsamında bilgi faktörünün en önemli etken olduğunu ifade ederek “Bu kapsamda bireylerin bilgiye en hızlı ve en kaliteli şekilde erişimi çok önemlidir. Çünkü hayatın her alanı hızla dijitalleşiyor. Eğlence, Devlet Dairelerindeki işlemler, banka işlemleri gibi birçok işlem artık internet üzerinden yapılır hale geldi. Dolayısıyla dijital dönüşüm, günümüzde ülkemizin en önemli konularından biri haline geldi. Dijital dönüşümün ilk ayağı ‘Geniş Bant Altyapı’. Türkiye’nin internet erişiminin neredeyse tamamı bakır hat üzerinden sağlanıyor. Bu da belirli bir hız kapasitesi anlamına geliyor. Ülkemizdeki evlerin neredeyse tamamı da bu hat üzerinden internet hizmeti alıyor. Çerkezköy’de birkaç özel şirket hariç, fiber hat kullanımı yoktu. Bu proje sayesinde Çerkezköy halkı hızlı internet ile tanışacak. Bin megabite hıza kadar internete ulaşım imkanına kavuşacaklar” dedi.
“2017’DE KULLANILMAYA BAŞLANACAK”
banner287
Bütün evlere fiber internet girsin istediklerini ifade eden Oltuoğlu, “Bunun için devlet katkısı da gerekiyor. Çerkezköy halkı dünyada var olan en hızlı internet hattına sahip olacak. Çerkezköy’e kadar 35 kilometre, ilçe içinde de 65 kilometre olmak üzere toplam 100 kilometrelik bir hatta fiber optik altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi. Ziyarette konuşan HTC Telekomünikasyon Geçit Hatları Yöneticisi Şenol Dinkci ise “Kazı çalışmaları Kasım ayına kadar tamamlanacak. Çerkezköylüler 2017 başı itibari ile fiber internet kullanmaya başlayacak” dedi.
“İSTANBUL’UN ARKA BAHÇESİ OLMAK İSTEMİYORUZ”
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çerkezköy’ün gelişmiş sanayisi nedeniyle sürekli göç alan ve her yıl nüfusu yüzde 10 oranında artan bir şehir olduğunu kaydeden Akay, “Biz İstanbul’un arka bahçesi olmak istemiyoruz. Bunun için her alanda halkımıza en kaliteli hizmeti sunma gayretindeyiz. Fiber optik internet de bu çalışmalardan birisidir” dedi.
“İNTERNET ERİŞİM NOKTALARI OLUŞTURACAĞIZ”
Çerkezköy’de bakır hatta bile razı olan bölgelerin, şimdi fiber internete kavuşacağını kaydeden Akay “Fiber altyapı projesine TEDES Projesi kapsamında girdik. Fiber İnternet altyapı çalışmaları sayesinde TEDES altyapı maliyetinden de kurtulmuş olacağız. İlçemizin belli noktalarında internet erişim noktaları oluşturacağız ve insanlarımız buralarda dizüstü bilgisayarları ve cep telefonları ile ücretsiz internete erişebilecek” dedi.
İNCELEMELERDE BULUNDULAR
Akay, Kızılpınar Mahallesi’nde yakın zamanda Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı çalışmalarına başlayacağını ifade ederek, “Burada da fiber altyapı çalışmaları gerçekleştirmeyi düşünürseniz, bu sizin için de güzel bir fırsat” dedi. Ziyaretin ardından Belediye Başkanı Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş ve Vodafone yetkilileri çalışmaların yapıldığı yerlerde incelemelerde bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 07:56

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatanda%C5%9F
Vatanda%C5%9F - 3 yıl Önce

Kapakli ve mahallelerine de verin yapacaksanız tam yapın şunu.

Can
Can - 3 yıl Önce

Kapaklı halkı olarak bizde fiber hizmeti bekliyoruz.

Zafer
Zafer - 3 yıl Önce

An itibariyle Kapaklı 'da, bahçelievler mh. başlangıcı dahil, ana halterler ve sokakların birçoklarını kapsayacak biçimde, fiberoptik kablo döşeme çalışmaları bir süredir devam ediyor. Bende çalışmalar oturduğum muhitte yapılmaya başlandığında haberdar oldum. Kazı ve döşeme çalışmaları sokak sokak, cadde cadde ilerlediğinden olsa gerek, henüz farkettim. Edindiğim bilgi, Kapaklı 'da ilk etapta %50 lik bir kısmın, 2017 yılına yetiştirmeye çalışıldığı yönünde, duyurulur.!

sis651
sis651 - 3 yıl Önce

Kapaklı, Atatürk Mahallesi'nde kazı çalışması yapıyorlar bu günlerde.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510