Çerkezköy’ün çehresi değişecek

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçenin en işlek iki caddeleri olan Atatürk ve Öztrak caddelerinin yapılacak altyapı çalışmalarının ardından dekoratif aydınlatma direkleri ile aydınlatılarak, bölgenin çehresinin değişeceğini söyledi. Öte yandan, içme suyu hattının yenilenmesinin ardından meydan projesi de hayata geçirilecek.

Çerkezköy’ün çehresi değişecek

Çerkezköy Bakış - Atatürk ve Öztrak caddesindeki esnafların cadde ve kaldırım aydınlatılması talebi yerine getirilecek.

İKİ ANA CADDEDE ALTYAPI ÇALIŞMASI BAŞLAYACAK

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde yaptıkları toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin Çerkezköy’de ilk olarak Atatürk ve Öztrak Caddelerindeki yer altı içme suyu hatlarının yenileme çalışması yapacağını söyledi. Bir süre Atatürk ve Öztrak caddesinin şantiye görünümünde olacağını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, şimdilik altyapı çalışmaları ile ilgili kesin bir tarih belirtmedi. Akay, “Tekirdağ’da yaptığımız ilk yaptığımız toplantıda içme suyu hatlarının yenilenmesini görüştük hemen bunun akabinde ise cadde esnaflarımızın talebi olan cadde ve kaldırım aydınlatma çalışmalarımızı yapacağız.” dedi.

MEYDAN PROJESİNİN STARTI VERİLECEK

Akay, mahalli idareler seçimi öncesinde Çerkezköy’e kazandıracağı vizyon projeleri arasında yer alan ve Çerkezköylüleri heyecanlandıran meydan projesini de içme suyu hattının yenilenmesinin ardından hayata geçireceklerini kaydetti. Başkan Akay, “Önceliğimiz olan projelerimizin başında meydan projesi geliyor. Vatandaşlarımız da bu projeyi ilk gördüklerinden güzel tepkiler verdi. Meydan düzenlemesi ile beraber Çerkezköy’de ciddi sorun olan şehir içi ulaşım araçları için durak sistemi ve caddelerden duraklara açılan bir cep uygulamasını da hayata geçireceğiz. Bununla beraber projemiz içerisinde yer alan yer altı otoparkımızı da faaliyete geçireceğiz.” diye konuştu.
Tek-Yön uygulamasına geçildikten sonra Atatürk ve Öztrak Caddesi’ndeki orta refüjlerinin kaldırılmasının ardından cadde ortasında oluşan kümbetten dolayı araçların geçişinin zorlandığını bildiğini söyleyen Akay, bu iki cadde de yeniden asfaltlama çalışması yapılacağını kaydetti. 

KENT PARK DAHA GÜVENLİ OLACAK

Başkan Akay, Çerkezköy’e kazandırılan Kent Park’a yoğun ilgi gösterildiğini ve vatandaşların Kent Parkta bolca vakit geçirmesi ile beraber belediye olarak güvenlik tedbirleri alarak Kent Park’ın birçok noktasına güvenlik kamerası sisteminin kısa süre içerisinde kurulacağını belirtti. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 14:27

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saadet say
Saadet say - 1 hafta Önce

Çerkezköy umuze yakışır

Zozo
Zozo - 1 hafta Önce

Akıllı adamsın Vahap başkan. İlkönce parçala sonra ver Bi yandaşa asfaltla olmadı tümsek var aç Bi ihale. Asfaltın metresi nekadar biliyormusun. Aşınma mı yapacaksın yoksa kazıyıp finiserle yeni asfaltlama mi. Asfaltın yüksekliği kaç cm. Yeni asfaltmi yoksa sökülen asfaltmi sereceksin bunları açıkla. Bizahmet plentide ve bedelinide.Gerci çerkezköy halkı bunu anlamaz. Götürrr.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510