Çerkezköy’ün çevrecileri ödüllendirildi

Çerkezköy Belediyesi’nin “Dünya Çevre Günü” nedeniyle düzenlediği Çerkezköy’ün Çevre En’leri belirlendi. Ödüller Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen programla sahiplerine verildi.

Çerkezköy’ün çevrecileri ödüllendirildi

Çerkezköy Bakış  - Çerkezköy Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen programa Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve davetliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Başkan Akay açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Çevrenin önemine değinen Akay, “Geleceğimizin teminatı kıymetli çocuklarımızla beraber sevgili eğitmenlerimizle, öğretmenlerimiz, milli eğitimimizle beraber kıymetli çocuklarımıza çevrenin ne kadar önemli olduğunu çevrenin geleceğimize sahip çıkmak kadar önemli olduğunu bir kere daha hatırlatmak üzere böyle bir programı tertiplemek istedik. Eğitimin temel başlangıç noktası olan, çocuklarımızın ilkokul çağlarından başlayan geleceğimize, çevremize dair sorumluluk duygularını biraz daha pekiştirmek ve buradan yani evden başlayan çevrenin önemini bir kere daha anlatmanın sorumluluğunu paylaşmak üzere bütün kurumlarımızla beraber böyle bir etkinlik düzenledik. Derdimiz; daha güzel bir Çerkezköy, daha yeşil bir Çerkezköy. Çevresine ve geleceğe duyarlı nesilleri yetiştirmek üzere bunları bir parça olsun bir şeyler katabilirsek ne mutlu bize diye yola çıktık. Daha yeşil bir Çerkezköy ve dünyaya dair gelecek nesillere bırakacak bir ülkemiz var. Bu işe katkı koyan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün burada hem geleceğimize hem çevremize sahip çıkacağız.” dedi.
Başkan Akay’ın konuşmasının ardından TEMA Çerkezköy Temsilcisi Nilüfer Ceylan, TEMA ile ilgili bir tanıtım gerçekleştirdi.

ÖDÜLLER

Atatürk İlkokulu 1 – C sınıfı, topladıkları 130 kilogram kapak ile “Geleceğin Çevrecileri” ödülünü aldı. Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi, sıfır atık projesi kapsamında kendi ürettikleri bez çantaları pet şişe toplayanlara hediye olarak vermesi ile “Geleceğin Çevrecileri” ödülüne layık görüldü. “En Çevreci Okul” kategorisinde topladığı atıklarla Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ödüle layık görüldü. 7 pet şişeye 1 bez çanta projesi ile Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “En Çevreci Proje” ödülünü aldı.
“En Çevresi Resim” kategorisinde Bilgehan Verep, “En Çevreci Şiir” Kategorisinde Ömer Osman Akarken, “En Çevreci Bina” kategorisinde ise Erez Apartmanı ödüle layık görüldü. YKK firması ise “En Çevreci İşletme” olarak seçildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 18:07

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510