banner265

banner571

Çetintaş’tan “Atatürk Caddesi’nde 16 saat çalışma olsun” önerisi

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, Atatürk caddesindeki çalışmalar üzerinden Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirilerini sürdürdü. Çetintaş, “Sabah 09:00’da başlayıp akşam 17:00-18:00’da iş bırakma oluyor. Pazar günü de maalesef çalışma olmuyor. Burada esnafımız mağdur. 24 saat olmasa bile 16 saat esasına göre bir çalışma bekliyoruz. Buradan Büyükşehir belediye başkanımıza, TESKİ yetkililerine, Çerkezköy Belediye Başkanımıza tekrar sesleniyorum, bu çalışmaları hızlandırın, bir an evvel bu proje bitsin vatandaşımız, esnafımız bu sorundan kurtulsun. İvedilikle olmasını istiyoruz.” dedi.

Gündem 09.08.2021, 18:39 Bakış Haber Merkezi
Çetintaş’tan “Atatürk Caddesi’nde 16 saat çalışma olsun” önerisi
banner301

Çerkezköy Bakış- AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çatintaş, basın mensupları ile bir araya gelerek ülke ve Çerkezköy gündemine dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında ilk olarak ülkede yaşanan orman yangınlarına değinen Çetintaş,  “Ülkemizde biliyorsunuz yangınlar oldu. Büyük kayıplar yaşadık. Bu kayıplarda can kayıplarımız oldu. Can kaybı yaşayan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Ama devletimiz çok güçlü. Yangınları kısa sürede kontrol altına aldı. Bundan sonra da yaralar ivedi şekilde sarılacak inşallah.” ifadelerini kullandı.  

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı CHP’li ve İYİ Parti’li belediye meclis üyeleri ve ilçe başkanlarıyla ilçede yapılan çalışmaları gezerek incelemelerde bulunduğunu hatırlatan Çetintaş, “Biz kendisine kırıldık. Çünkü bizim AK Parti meclis üyelerine bu gerekli daveti yapmadı. Meclis bir çatı altındadır. Keşke belediye meclis üyelerimizi çağırsaydı. Bizi çağırsın demedik. Bizim meclis üyelerimizi de çağırabilirdi. Biz daha önce Ali Ertem döneminde bu tür çalışmalar yapıldı. Ali Ertem bütün belediye meclis üyelerini arabalara bindirip bölgede yapılan çalışmalar hakkında tek tek bilgi veriyordu.  Başkanımız ben herkesin başkanıyım diye slogan yaptırdı ama maalesef bu sloganını mecliste biz görmedik. Zaten bu dönemde hiçbir şekilde görmüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BURADA ESNAFIMIZ MAĞDUR”


Atatürk Caddesi’nde yapılan çalışmalar hakkında da değerlendirmede bulunan Çetintaş, “Evet bu caddede yapılacak çalışma asbest borulardan kurtulma, temiz suyun akması bu projede gerçekleşiyor.  Burada bir sabır gerektiriyor. Bu konuda Çerkezköy’de yaşayan vatandaşlarımız ve Atatürk Caddesi’nde bulunan esnafımız açısından sabır gerekiyor. Burada verilen bir 14 aylık süre var. Bunu daha önce de söylemiştik, 14 ayı 10 aya indirebiliyor muyuz? Bunu yaparsanız biz sizi tebrik ederiz diye açıklamalar yapmıştık. Fakat gördüğümüz çalışmalarda biz hala sabah 09:00’da başlayıp akşam 17:00-18:00’da iş bırakma oluyor. Pazar günü de maalesef çalışma olmuyor. Burada esnafımız mağdur. Buradaki mağduriyeti gidermemiz için de ivedi şekilde burada en az biz 24 saat esasına göre bir çalışma beklemiyoruz, ama bir 16 saat esasına göre bir çalışma bekliyoruz. Buradan Büyükşehir belediye başkanımıza, TESKİ yetkililerine, Çerkezköy Belediye Başkanımıza tekrar sesleniyorum, bu çalışmaları hızlandırın, bir an evvel bu proje bitsin vatandaşımız, esnafımız bu sorundan kurtulsun. İvedilikle olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.  


“KİTAPÇIKTA YAYINLADIĞI PROJELERE ODAKLANMASINI İSTİYORUZ”

Çetintaş, “TESKİ çalışmalarını gezdirdi başkanımız. Biz isterdik ki 2,5 yılda belediye başkanımızın bu konuda kendi yaptıklarını da vatandaşlarımıza, meclis üyelerimize deklare etseydi. Belediye başkanımızın bende bir kitapçığı var. Bu kitapçıkta yaklaşık 72-73 proje var. Bu projelerin bir kısmı Büyükşehir ile bir kısmı TESKİ ile çoğunluk kısmı da kendiyle ilgili projeler. Biz bugüne kadar 2,5 yılda 2019 seçim sonrasında gördüğümüz bu kitapçıktan bir tane proje yok. Belki 1-2 tane o da en son açıklamasında 3-4 tane parkımız şu an bitiş halinde dedi. Belki o projelerden birkaç tanesi olabilir. Ama kendisinin bu kitapçıkta yayınladığı projelere odaklanmasını istiyoruz. Çerkezköy halkına vaat ettiği bu projeleri bir an evvel hayata geçirmesini istiyoruz. Ama tereddütle söylüyorum 2,5 yıl geçti bundan sonra 2,5 yılda da AK Parti camiası olarak bu beklentimiz yok. Çerkezköy halkına da kendisini şikayet ediyorum bu konuda. Verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.


“KENDİSİNİN NET RAKAMLAR AÇIKLAMASINI İSTİYORUZ”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın belediyenin bütçesi ile ilgili yaptığı değerlendirme ile ilgili konuşan Çetintaş, “Vahap Başkan, ‘En son zamanların en borçsuz bütçesi’ dedi. Ama bizdeki verilerde 2020 yılı itibariyle en son bütçe görüşmelerinde, denetleme raporlarında 53 milyon TL borcumuz, kasada 5 milyon 900 TL bir para olduğunu biz verilerimize göre görmüştük. Kendisinden isteğimiz ne kadar borcumu var? En az borçsuz bir belediye oluyoruz demekle yani bu yuvarlama hesap olarak karşımıza çıkıyor. Burada kendisinin net rakamlar açıklamasını istiyoruz. 2020 yılında devletimizin yapmış olduğu vergi barışında emlak yapılanmasında borçlarla ilgili kasamıza ne kadar girdi? Paraların devamında taksitleri ödeniyor mu? Kasaya ne kadar para giriyor? Bunlar bütçenin dışında alışılagelmiş para konuları. Bu konuyu da bize açıklamasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.


“KIZILPINAR’DAN, VELİKÖY’DEN SÜREKLİ FOTOĞRAF ATIYORLAR”

Çöp toplama konusunda belediyenin yine zaaflara uğradığını gördüklerini söyleyen Çetintaş, “Kızılpınar’dan, Veliköy’den sürekli fotoğraf atıyorlar. Bu konuda da belediye başkanı olarak kendisine tavsiyemiz en azından çöpleri toplasın bari. Akabinde bundan 1 ay önce Kızılpınar’da 3. 4. katlara su çıkmıyor diye sizlerin huzurunda basın açıklaması yapmıştık. Bu konuyla ilgili hiçbir gelişme bize aktarılmadı. Bunlarla lütfen ilgilenin. Şu bilgiyi de aktarayım, iskan vermeden önce hidrofor şartı getirilmiş. Binaya iskan almadan hidrofor, su deposu koyulacak. Bunlar olmazsa iskan vermem diye müteahhitlerimize söylüyor. Bize gelen bilgiler böyle. Bu inşallah doğru değildir. TESKİ burada gereğini yapmalı.” dedi.


“172 BİN CİVARINDA AŞILAMA GERÇEKLEŞTİ”

Aşı çalışmaları konusunda da bilgi veren Çetintaş, “Pandemi sürecinde aşılama konusunda çok hassas davranıyoruz.  Sevindirici tarafı Tekirdağ’ımızın yüzde 71 seviyelerinde vatandaşımızın aşılandığı. Bu konuda biz çok seviniyoruz. Çünkü bulaş sisteminde de bugün aldığım bilgiler dahilinde Çerkezköy 172 bin civarında aşılama gerçekleşti. Bizim için iyi bir rakam bu. Pandemi sürecinde hastanelerden aldığımız bilgilerle bizim hastanelerde yatan ciddi bir sayı yok. Tekirdağ genelinde de yaklaşık geçen hafta sonu itibariyle 170 civarında vakamız var. Bunların asıl sonucu da şöyle, aşılanma olduğu için ayakta geçiriliyor. Hastanede bir tedavi durumu değil. Evlerde grip şeklinde bir pozisyonda geçiyor.  Ama bu aşı olanlarda böyle oluyor. Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı verilere göre de koronaya yakalananların yüzde 87’si aşı olmayanlarla ilgili vakalar olduğu söyleniyor. Geri kalanların da çok hafif şekilde geçirdiği bakanımız söyledi.” şeklinde konuştu.


“GÜNLÜK AŞILAMA SÜRECİ ŞU AN 3 BİNLER CİVARINDA”

Basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Çetintaş, geçtiğimiz günlerde aşı konusunda vatandaşların sıkıntı yaşadığı konusunda soruyu cevaplayarak, “Çarşamba ve Perşembe günü bir sıkıntı oldu. Bu aşı konusunda randevularda da sıkıntı oldu. 2 günlük sıkıntı yaşadık. Fakat şu an herhangi bir sıkıntı yok. Günlük aşılama süreci şu an 3 binler civarında şu an.” dedi.

Çorlu Deresi’nin son durumu ile ilgili de bilgi veren Çetintaş, “Çorlu Deresi’nin ıslahı şu an yapıldı zaten. DSİ o konuda dereyi temizledi. Bu yatırım konusunda da daha önce bunlar gündeme gelmişti. Tekrar biz bu görüşmeleri yapıyoruz. İvedilikle bu işin yapılması için üzerinde duruyoruz. 23-27 Ağustos tarihleri arasında Ankara planımız var genel durumla ilgili. Aynı zamanda burayla ilgili bizden bilgi istediler. Bunu da gündemimize aldık. Bu konuyu da tekrar görüşeceğiz. En son İl DSİ müdürümüzle görüşmemizde daha önce biliyorsunuz Pınarca Deresi’ndeki biriken o kötü durum oraya da müdahale olunacak. Büyükşehir’in DSİ ile bir anlaşması vardı. Ama Büyükşehir bu konuda sorumluluğu üstlenmiyor hala bu konu DSİ olarak kalıyor. Bu konuda da Büyükşehir Belediye başkanımıza şikayetlerimizi bildiriyoruz.” dedi.


“YÜZME HAVUZUNUN İHALELERİ TAMAMLANDI”

Devletin Çerkezköy’e yaptığı yatırımlarla da bilgi veren Çetintaş, geçen sene Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yatırımları vardı burada. Bizim de burada bir yüzme havuzu, gençlik merkezi binamız bir de kapalı spor salonuna da bir futbol sahası. Yüzme havuzunun ihaleleri tamamlandı. İtirazlar olmuştu o da bitti. Belki bu ay sonu da olur burada bir temel atma töreni gerçekleşir yüzme havuzunun. Diğerlerinin de devam ediyor. Bunun dışında biz Kızılpınar’a ek hizmet binası adı altında bir çalışmaya girdik. Böyle bir talep oldu, biz de nüfusa göre bu talebi değerlendirmek istiyoruz. Burada bir dahiliye, bir çocuk doktoru olmak kaydıyla Kızılpınar’da müdahil olacak şekilde orada ön bir muayene ile yeri istiyoruz. Mevcut bir sağlık ocağı binamız var orada. Bu sağlık ocağının depreme dayanıklılığı sıkıntılı. Bu bina yıkılsın bunun yerine hizmeti alacak kadar bir bina planlanmasına gireceğiz inşallah. Ben Kızılpınar’ı ve Çerkezköy’ü önemsiyorum. Çerkezköy sadece Atatürk Caddesi’nden ibaret değil. Sadece Atatürk Caddesi’ni yapmakla Çerkezköy’ün sorunları bitmiyor.” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31