CHP 96 yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çerkezköy İlçe Teşkilatı, partinin 96. kuruluş yılını kutladı. CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, “Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bugüne, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan devrimlerin ve Cumhuriyetin koruyucusu ve teminatıdır.”dedi.

CHP 96 yaşında

Çerkezköy Bakış - Belediye Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ile İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, CHP Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Gülşah İkizoğlu, CHP Çerkezköy Genlik Kolları Başkanı Uğurcan Avcılar ve partililer katıldı.

AÇILIŞ KONUŞMASINI CAMCI YAPTI

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Atatürk Anıtına çelenk sundu.  Ardından Camcı yaptığı konuşmada, “Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, kurucu liderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğer, Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ diyerek önemini vurguladığı partimizin 96’ıncı kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bugüne, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan devrimlerin ve Cumhuriyetin koruyucusu ve teminatıdır. Dünya siyasi tarihindeki köklü siyasi partilerden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi, Anadolu ve Rumeli Müdafaa - i Hukuk cemiyeti ile Kuvayı Milliye’nin devamı olarak Kurtuluş Savaşı mücadelesini veren ve Cumhuriyet’i kuran partidir. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan, Türkiye’nin en köklü partisi Cumhuriyet Halk Partisi, çağdaşlığın öncüsü laik Cumhuriyet’in güvencesi olmuştur. Kurulduğu günden beri partimize yapılan her saldırı, aslında Cumhuriyet’e ve onun kurucu felsefesine yapılan saldırılardır.” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUM”

Açıklamasını sürdüren Camcı, “Cumartesi günü de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu ve ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve partimize genel başkanlık yapan bütün büyüklerimizi, partimize emek verenleri saygıyla anıyorum. Partimizin kuruluşunun 96. yılını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

“100. YIL’DA CUMHURİYET HALK PARTİSİ’Nİ TEK BAŞINA İKTİDARDA GÖRECEĞİZ”

Camcı’nın ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Cumhuriyet Halk Partisi her zaman Türkiye’nin çimentosu olmuştur ve olmaya da devam edecektir. 96 yıl az değil. İnanıyorum ki 2024 seçimlerinde hep beraber 100. Yıl’da Cumhuriyet Halk Partisi’ni tek başına iktidar da göreceğiz. Şu bir gerçek 30 Ağustos, 9 Eylül bütün milletimizin tamamını ilgilendiriyor.  Şunu herkes bilsin ki milli bayramlarını kutlamayanlar; dini bayramlarını kutlayacak vatan bulamazlar. Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.” şeklinde konuştu. 

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İZİNDEYİZ”

“Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz” diyen Milletvekili Candan Yüceeer, “Vatanımızın kurtuluşunun ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun  kalesi partimiz, kurtuluşun ve kuruluşun partisi 96 yaşında. Ne mutlu bize ki bu ulu çınarın gölgesindeyiz. İlk ve ebedi genel başkanımız ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz.” dedi.

“TAM TAMINA 96 YILLIK BİR ÇINAR”

Son olarak konuşan Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “İzmir’in kuruluşunun 97. Yıldönümü Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını özlemle anıyorum. Altı oku ruhu içinde barındıran örgütümüz Cumhuriyet Halk Partisi de bugün 96 yaşında. Tam tamına 96 yıllık bir çınar. Cumhuriyet Halk Partisi, eşit haklara sahip onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir.” dedi. 


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 20:06

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510