CHP’nin 95. kuruluş yıldönümü kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çerkezköy İlçe Teşkilatı, partinin 95. kuruluş yıl dönümünde Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Çerkezköy bakış
CHP’nin 95. kuruluş yıldönümü kutlandı

banner287
Çerkezköy Bakış - CHP’nin 95. Kuruluşunun 95. Yıldönümü nedeniyle ilk olarak ilçe teşkilatından Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına kadar yürüyüş düzenlendi. Programa, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları İmdat Özgür, Yüksel Sevil, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Ruhi Taşdelen, CHP’li meclis üyeleri ve teşkilat üyeleri katıldı.  Burada partililer, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Başkan Yardımcısı Taşdelen, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi. Taşdelen, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Kuruluş yıldönümünü yine büyük bir gururla kutluyoruz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘iki büyük eserimden biri’ dediği Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin savunucusu, milletimizin emperyalizme karşı verdiği büyük savaşla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ‘Çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma’ yolundaki örgütlü hareketidir. Bu çerçevede, CHP’nin çatısı altında bulunmak bizlere hem bu şanlı tarihin mirasçısı olma onurunu hem de Türkiye Cumhuriyeti’ni bir arada tutan kurucu değerlere sahip çıkma sorumluluğunu vermektedir. Bu temel değerler, CHP’nin de mayasında bulunan emperyalizme direnme gücü, özgürlük aşkı, ülkemizi bir ve beraber tutma karalılığı, çağdaş uygarlığı yakalama arzusudur.” dedi.
Açıklamasını sürdüren Taşdelen, “Türk siyasetinin asırlık çınarı CHP, sadece cumhuriyet kuran parti olarak kalmamış, dalları ve filizleriyle her dönem ülke siyasetine yön vermiştir. Nitekim, Türkiye’nin çok partili hayata geçişini sağlayan ve ülkemizi sosyal demokrasi ile tanıştıran CHP, Türk siyasal hayatını şekillendiren üç büyük devrime imza atmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül verenlere düşen görev, Kurtuluş Savaşı’na uzanan köklerinden ve bu üç büyük devrimden gelen mirası özümseyerek ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için yılmadan çalışmaktır. Bunun için ihtiyaç duyulacak güç, CHP’nin ve Atatürk ilkelerinin simgesi altı okun ışığındadır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306