Çift sıra park yapan yandı!

Çerkezköy’ün temel sorunlarından biri olan Atatürk ve Öztrak Caddesi’ndeki düzensiz araç parklarına İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği ekipleri sıkı denetim yapıyor. Ekipler, hatalı park yapan ve trafik akışını engelleyen araçları fotoğraflayarak plakalarına ceza yazıyor.

Çift sıra park yapan yandı!

Çerkezköy Bakış - Her yıl yüzde 10’luk nüfus artışı ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçelerinden biri olan Çerkezköy’de nüfus artışıyla birlikte yaşanan trafik yoğunluğu günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. İki yıl önce hayata geçirilen ‘Tek-Yön’ uygulaması ile rahatlatılması düşünülen Atatürk ve Öztrak Caddelerindeki trafik yoğunluğu, sürücülerin hatalı ve çift sıra yaptığı parklanma nedeniyle çözülemiyor.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği ekipleri, hatalı park yapan ve trafiğin akışını engelleyen araçlarla ilgili günün büyük bir bölümünde uygulama yapıyor. Denetimleri sıklaştıran polis ekipleri, hatalı parklanma yapan araçları fotoğraflayarak plakalarına cezai işlem uyguluyor.

banner287
ÇEKİCİ ALINACAK

Öte yandan, Belediye Başkanı Vahap Akay da geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile bir protokol yaparak alacakları çekicilerle trafik akışını bozan araçları çekme kararı alacaklarını söylemişti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çerkezköy magduru
Çerkezköy magduru - 2 ay Önce

Öncelikle yemek dünyasının oldu kavasaga baksınlar ters bırakanlar yamuk bırakıp serit küçültenler hatta kac kere gördüm trafik bakıp geçiyor bişey yapmıyor bence boş haber olmus kafalarına estimi işlem yapıyorlar

Reşat Taner
Reşat Taner - 2 ay Önce

çok şükür

ahmet
ahmet - 2 ay Önce

işte budur birileri bu vurdum duymazlara dur demesi lazımdı...

ahmet macit
ahmet macit - 2 ay Önce

gec kalinmis bir hamle eyer gecen seneden bu uygulama baslasaydi bugun oturmus olurdu bu sistem ama yinede guzel bi uygulama

dürüstçe
dürüstçe - 2 ay Önce

Trafik konusunda sıradan bir vatandaş olarak gözlemlediklerim: 1. Trafik polisleri özelliklede eski personel görevlerini gereği gibi yerine getirmemektedir. Bu görev ihmali yapan personelin kullandığı araçların plakalarını da bütün vatandaşlar görmektedir. Eğer yeteri kadar denetlerlerse amirleri de tespit edebilir. 2. Herhangi bir maç saatinde resmi polis araçlarını kahvehane önüne çekecek kadar pervasızlar. 3. Çerkezköy’ün en işlek caddesi olan Atatürk caddesinde herkesin gözü önünde trafik polis aracının arkasına/önüne ikinci sıra park etmiş araçları görmezden gelecek kadar görevlerini ihmal ediyorlar. 4. Kendilerine görevleri konusunda hatırlatma yapıldığında vatandaşa dayılanacak kadar görev bilincine sahipler. 5. Hatalı parkların çekilen fotoğrafların hepsine ceza yazmakla uğraşamayacaklarını dost meclislerinde anlatabilmekteler. Ayrıca merak etiğim bir konuda hatalı park eden araçların neden ceza yazılmayıp uyarıldığıyla ilgili. Suç oluşmuşsa kulak çeker gibi bir daha yapma deme yetkisini nerden almaktalar? Trafik suçunu işleyen neden cezasını çekmeden kulak çekme tarzı bir daha yapma ha şeklinde uyarıyla muhatap olmaktadır? Kanun koyucu önce uyar, sonra cezasını kes mi demiştir? Buradaki yazılanlardan görevini layıkıyla yapan, her şeye rağmen yapmaya çalışan personeli ayrı tutmak istiyorum. Vatandaşların her türlü olumsuz davranışına karşı sabırla hizmet eden trafik personeline de ayrıca teşekkür ediyorum. Çerkezköy gibi bol miktarda kural tanımaz sürücülerin bulunduğu bir yerde görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510