Çocuklara özel oyun odası ve kütüphane

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde tedavi gören çocukların daha iyi vakit geçirmesi için düzenlenen Çocuk Hastalıkları ve Çocuk Cerrahi Servisi’nde oyun odası ve kütüphane hizmete açıldı.

Çocuklara özel oyun odası ve kütüphane

Çerkezköy Bakış - “Arçelik Gönüllüleri Beyaz Balık Oyun Odaları” projesi kapsamında Çerkezköy Devlet Hastanesinde düzenlenen çocuk oyun alanı ve kütüphanenin açılışına Kaymakam Atilla Selami Abban, Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Yard. Doç. Dr. Fergan Genç, Arçelik Tedarik Zinciri Direktörü Mustafa Soylu, Arçelik Çerkezköy Kurutucu İşletmesi Direktörü Yüksel Atilla,  Arçelik Çerkezköy ve Çayırova İşletmesi Yöneticileri, Beyaz Balık Proje ekibi ve resim atölyesi gönüllülerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Çocuklar, oyun odası ve kütüphanede, hastane ortamından uzaklaşarak kitap okuyup zekâ geliştirici oyunlar oynama imkanı da bulacaklar. Çocuk hastalar, oyun odasında vakit geçirirken tedavi sürecinin ve kişisel gelişimlerinin daha iyi değerlendirilmesi için çocuk gelişimi uzmanları tarafından da izlenecek. Ameliyata gidecek çocuklar hediye edilen akülü araba ile ameliyathaneye götürülecek.

Kaymakam Abban,  Kaymakamlık olarak bu tür faaliyetleri yürekten desteklediğini belirterek,  Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde çocuk hastalar için hazırlanan Çocuk Oyun Odası ve Kütüphanesinin açılışında, projede emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek tüm Çerkezköy halkına hayırlı olmasını diledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 17:56

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510