banner265

banner579

banner306

banner578

ÇTSO VE ÇOSB okulları açıldı

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Ortaokulu ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇOSB) Trakya Anadolu Lisesi’nin açılışları TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla yapıldı. Şentop, eğitim yatırımlarından dolayı ÇTSO ve ÇOSB yönetimine teşekkür etti. “Kötü komşu ev sahibi yapar” sözünü hatırlatan Şentop, “Sözde müttefiklerimizden alamadığımız İHA'lardan başlamak üzere, SİHA'ları, helikopterleri, tankları, ve daha fazlasını kendimiz yapmaya başladık. Savaş uçağımızı da yolcu uçağımızı da en kısa zamanda yapacağız. Bugün bize F-35 uçaklarını verirken kırk dereden kırk su getirenler, kendi uçağımızı yaptığımız gün 'eyvah biz ne yaptık' diyecekler.” dedi.

Gündem 27.09.2019, 16:46 Bakış Haber Merkezi
900
ÇTSO VE ÇOSB okulları açıldı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de hayırsever yatırımı olan biri lise biri de ortaokul olmak üzere iki okulun açılışı gerçekleştirildi.
GENİŞ KATILIM
Dün yapılan okul açılışlarına TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mümin Şahin, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


İLK AÇILIŞ TRAKYA ANADOLU LİSESİ’NDE
Açılış programlarının ilk durağı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılan Trakya Anadolu Lisesi oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış törenine geçildi.
Törenin açılış konuşmasını ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva yaptı. Kozuva, “Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Trakya Anadolu Lisesi’nin önce Çerkezköy’ümüze sonra ülkemize hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allahtan diliyorum. Nitelikli bir eğitimin öncelikle nitelikli eğitim öğretim ortamları oluşturmaktan geçtiğinin bilincindeyiz. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu düşünceyle eğitime verdiği destek sadece bugünü değil geleceği düşünerek ve artarak devam edecektir. Tekirdağ Milletvekilimiz, Meclis Başkanımız sayın Mustafa Şentop hocamızın, büyük katkı ve desteklerini her zaman yanımızda hissettik. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.  Ayrıca hükümetimizin yıllardır eğitime yaptığı katkılar ve bizlere sağladığı destekler bugün okulumuzun açılışına vesile oldu. Sayın cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi eğitim öğretim konusunda tarihimizin en kapsamlı dönüşüm hamlesine imza atarak eğitimin altyapısını adeta yeni baştan inşa ettik. Biz bu açılışımızla üzerimize düşen görevi yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz ve sayın cumhurbaşkanımıza destekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Nitelikli insan yetiştirmek hedefine ulaşmak için yalnız devletin yatırım yapmasını bekleyemeyiz. Odamız bu konuda önemli bir misyonu yerine getirmenin gururunu yaşıyor.” dedi.


“TÜRKİYE SİZİN OMUZLARINIZDA YÜKSELECEKTİR”
Konuşmasında öğretmenlere de seslenen Kozuva, “Kıymetli öğretmenlerimiz, kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra ediyorsunuz. Sizlere şahsım, ÇTSO, milletimiz ve ülkemiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Bizler beşikten mezara kadar ilim öğrenmeyi emreden bir medeniyete sahibiz. Öğretmenlerimiz de bu medeniyetin mimarlarıdır. Sevgili gençler, sizlerin de bu bilinçle ve heyecanla derslerinize sarılacağınızdan kuşku duymuyorum. Sizler bu şehrin ve Türkiye’nin geleceğini temsil ediyorsunuz. Yeni okulunuza, öğretmenlerinize ve derslerinize bu gözle bakacağınıza eminim. Daha gelişmiş, geleceğe umutla bakan Türkiye sizlerin omuzlarında yükselecektir. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, bugün olduğu gibi yarın da eğitimi desteklemeye devam edecektir.  Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz okulumuzun Çerkezköy’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.2019-2020 eğitim öğretim yılının başta tüm öğretmen ve öğrencilerimize, sonra milletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.


“YENİ YATIRIMLARA İHTİYAÇ DUYULUYOR” 
Kozuva’nın ardından konuşmasını yapmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof.Dr. Mustafa Şentop kürsüye geldi. Şentop, gençlerin yeni bir irfan yuvasına daha kavuşturmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasınca yaptırılan 43 derslikli okulda bu yıl 374 öğrencinin öğrenim göreceğini belirten Şentop, gelecek yıllarda kapasitenin bin 381'e ulaşacağını ifade etti. Şentop, tam gün eğitim-öğretim yapılacak okulda 3'ü rehberlik olmak üzere, 82 öğretmenin görev yapacağını vurgulayarak, "Burada öğrenim gören evlatlarımız da kendilerine, ailelerine, milletimize ve tüm insanlığa faydalı gençler olmak için gayret edecekler. Marmara Bölgesi ülkemizin en kalabalık bölgesi. Bölgemizin en hızlı büyüyen şehri de Tekirdağ'ımız. Bu yıl nüfusu 1 milyonun üzerinde ve sürekli artmakta, Çerkezköy'ümüzün nüfusu da 175 bine yaklaştı. Nüfusu genç olması sebebiyle eğitim-öğretim alanında yeni yatırımlara ihtiyaç duyuluyor. Bu ihtiyaçların giderilmesinde devletimizin en büyük yardımcısı hayırsever vatandaşlarımız, iş adamlarımız, esnaf ve ticaret odalarımız." diye konuştu.


“VELİLERİMİZ ÖĞRETMENLERİMİZE DESTEK OLMALI”
İmkanı olan her kardeşine okul, sağlık ocağı, hastane, köprü, çeşme gibi hayri hizmetler yapmayı tavsiye ettiğini anlatan Şentop, Türkiye'nin bu şekilde daha da gelişip güzelleşeceğini belirtti. Şentop, öğretmenlerin öğrencilere eğitim vermenin yanı sıra hayata da hazırladığına işaret ederek, "Bu noktada sizin en büyük yardımcınızın velilerimiz olması gerektiğini düşünüyorum. Velilerimiz öğretmenlerimize destek olmalıdırlar. Onlar her çocuğumuzu kendi ayakları üzerinde duracak şekilde yetiştirmenin gayreti içinde olan fedakar kardeşlerimiz." dedi.
Türkiye'nin genç ve dinamik bir nüfusunun bulunduğunu, bunun, dünya milletler ailesi içinde büyük avantajlardan biri olduğunu belirten Şentop, "Geleceğimiz adına bizim umutlandıran bu tablo, bizim dünya milletler ailesi arasındaki en büyük güvencemiz. İstiklal Savaşımızı yöneten ve Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran iradenin merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak gayemiz ve hedefimiz ülkemizin gelişmişlik seviyesini yükseltmektir." ifadesini kullandı.


“YENİ YASAMA YILI ÇALIŞMALARINA BAŞLANILACAK”
Şentop, "Bu noktada yasama, yürütme ve yargı erkleri arasındaki ahenk son derece önemli. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin özünü oluşturan erklerin ahenkli, uyumlu bir şekilde çalışmaları, Türkiye'nin enerjisini gelişmeye odaklamasına fırsat veriyor. Bu anlamda yasama, yürütme ve yargı erklerini önümüzdeki dönemde daha yoğun bir gündem bekliyor. Biliyorsunuz üç gün sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi yeni yasama yılı çalışmalarına başlayacak. Yargı reformu paketi başta olmak üzere, ekonomik ve sosyal kalkınmamızı ivmelendirecek yasal düzenlemeleri sırayla görüşmeye başlayacağız. Yapacağımız çalışmalarla ülkemizi hedeflerine emin adımlarla taşıyacağız. Vatandaşlarımızdan aldığımız temsil görevi konusunda herkesin gönlü mutmain olsun. Ankara'da sizleri düşünen ve sizin temsil etme sorumluluğunun şuurunda olan temsilcileriniz görev yapmakta. Gayemiz ülkemizin her sathını güzelleştirip dost-düşman herkesin gıpta ettiği cennet gibi bir vatan haline getirmek."


ÇOSB ORTAOKULU AÇILDI
ÇTSO Trakya Anadolu Lisesi’nin açılış töreni gerçekleştirildikten sona Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu’nun açılışına geçildi. Burada açılış konuşmasını ÇOSB Başkanı Eyüp Sözdinler yaptı. Sözdinler, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başladığı bugünlerde, bizler de Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak farklı bir sevinç ve heyecan içerisindeyiz. Bugün açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz 32 derslikli Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu’nu hizmete kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz ifadelerini kullandı. Sözdinler, “Törenimize katılan başta TBMM Başkanımız sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop olmak üzere, Tekirdağ valimize, değerli kaymakam ve belediye başkanlarımıza ve tüm misafirlerimize hoş geldiniz dileklerimi sunuyorum. Hızlı bir nüfus artışına sahip Çerkezköy’ün artan eğitim- öğretim kurumları ihtiyacı çerçevesinde bu okulun ÇOSB olarak inşaatını yaparak ilçenin ihtiyacına cevap vermek anlamında ciddi çaba gösterdik. ÇOSB olarak kendi bünyemizdeki bulunan 1200 öğrenci kapasiteli Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 240 öğrenci kapasiteli Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde bölgemizin ailelerine ve öğrencilerine eğitim-öğretim anlamında değerli katkılar sağladığımızı özellikle ifade etmek isterim. Bundan sonraki projelerimiz içinde Kapaklı ilçemize yaptıracağımız 100 yataklı ÇOSB Devlet Hastanesi’nin taşınmasından sonra, mevcut hastanenin yerine öncelikle bir Meslek Yüksek Okulu, bir Enstitü veya bir Teknik Üniversiteyi de eğitimimize kazandırmak istiyoruz.” dedi.


“GELECEĞİ İKİ ŞEY KAZANIR”
Sözdinler konuşmasını şöyle sürdürdü: Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün “Milli eğitim ışığının memleketin en derin köşelerine kadar ulaşmasına, yaygınlaşmasına özellikle dikkat ediyoruz.” sözünden ilham alıyoruz. Biz ÇOSB sanayicileri olarak paranın nasıl kazanılabileceğini biliyoruz, ama geleceği inşa ederken iki şeyin kazanımının hem zor hem de önemli olduğunun farkındayız. Bunlardan birincisi zaman ki, bunun kaybedildikten sonra telafisi mümkün değildir. İkincisi de insan. Bu yüzden geleceğimiz olan çocuklarımıza hep umutla ve büyük beklentilerle bakıyoruz. Büyük beklentilerle dedim, çünkü geleceğimizi bu kuşağın belirleyeceğinin farkındayız. İnşaatını tamamladığımız bu okulda, kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen, Başöğretmenimiz Atatürk’ün hedef gösterdiği “Milletimizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarma” yarışında araştıran ve sorgulayan, kendi kendine karar verebilen, kararlarının sorumluğunu taşıyan, eleştirmekle kalmayıp çözüm üretebilen, ülkesini ve insanlığı seven bireyler yetişmesini çok önemli bir hedef olarak görmekteyiz.


“SAVAŞ UÇAĞIMIZI DA YOLCU UÇAĞIMIZI DA YAPACAĞIZ”
Sözdinlerin ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop da bir konuşma yaptı. Şentop, burada yaptığı konuşmada, 17 yıllık iktidarları döneminde eğitime 60 milyar liradan fazla yatırım yaptıklarını söyledi. Dünyada BM üyesi 196 devlet bulunduğunu anımsatan Şentop, "Bu devletlerin üçte ikisinin nüfusu, ülkemizin öğrenci sayısından daha azdır. Zira ülkemizde halen anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören 18 milyon çocuğumuz bulunmaktadır. 7 milyon 750 bin öğrenci de yüksek öğrenim görmektedir. Eğer bunlara üniversitelerimizi de dahil edersek öğrenci sayımız 25 milyonu aşmaktadır. Yani 25 milyonluk genç, enerjik, umut dolu bir nüfusa sahibiz. Onların eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için bugüne kadar büyük bir özveriyle gayret ettik." dedi.


“EYVAH, BİZ NE YAPTIK DİYECEKLER”
Çocukların maneviyatlarının tam, milli hislerinin güçlü olması gerektiğini vurgulayan Şentop, "Evlatlarımız şahsiyetli ve özgüvenli bireyler olmalılar. Onları dış dünyaya açık, sosyal bir kişilik olarak yetiştirmeliyiz. Dünün meselelerini tartıştırmak yerine, yarının imkanlarını ve fırsatlarını düşünmelerini sağlamalıyız." diye konuştu.
Bir süre önce Atatürk Havalimanı'nda Teknofest Şenliği düzenlendiğini, şenlikte Türkiye'de yapılan hava araçları ve savunma silahlarının gösteri gerçekleştirdiğini anlatan Şentop, konuşmasına şöyle devam etti: "Bütün bunları bizim gençlerimiz yaptı. Birkaç gün önce kendi gök kubbemizde gösteri yapan hava araçlarını daha düne kadar dışarıdan almak zorundaydık. 'Kötü komşu ev sahibi yapar' misali, sözde müttefiklerimizden alamadığımız İHA'lardan başlamak üzere, SİHA'ları, helikopterleri, tankları, ve daha fazlasını kendimiz yapmaya başladık. Savaş uçağımızı da yolcu uçağımızı da en kısa zamanda yapacağız. Bugün bize F-35 uçaklarını verirken kırk dereden kırk su getirenler, kendi uçağımızı yaptığımız gün 'eyvah biz ne yaptık' diyecekler. Bizde bu azim, bu inanç ve bu inat olduktan sonra tekeden süt çıkartırız. Hepsini de yerli ve milli imkanlarla yaparız. Yeter ki kendimize olan güvenimizi kaybetmeyelim. İstersek başaracağımıza olan inancımızı koruyalım. Ben özellikle gençlerimizde, çocuklarımızda bu umudu, bu öz güveni görüyorum. İş dünyamızda, iş adamlarımızda bu isteği ve enerjiyi görüyorum. Zaten başka türlü üç kıta yedi denize hükmeden ecdadımıza layık olamayız. Bunun için öncelikle kendimize inanacak ve güveneceğiz."


AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ
Konuşmaların ardından TBMM ve Tekirdağ Valiliği hediyeleri hayırsever kurum başkanlarına takdim edilmesinin ardından okulların açılış kurdeleleri dualar eşliğinde kesildi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Şubat 2020
İmsak 06:19
Güneş 07:43
Öğle 13:28
İkindi 16:31
Akşam 19:03
Yatsı 20:22
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 23 46
2. Trabzonspor 22 45
3. Galatasaray 23 45
4. Sivasspor 23 45
5. Alanyaspor 23 39
6. Fenerbahçe 23 38
7. Beşiktaş 23 37
8. Göztepe 22 34
9. Gaziantep FK 23 31
10. Gençlerbirliği 23 27
11. Antalyaspor 23 25
12. Malatyaspor 22 24
13. Denizlispor 23 24
14. Çaykur Rizespor 22 24
15. Konyaspor 23 21
16. Ankaragücü 23 20
17. Kasımpaşa 23 19
18. Kayserispor 23 16
Takımlar O P
1. Hatayspor 23 45
2. Erzurum BB 23 42
3. Bursaspor 23 39
4. Adana Demirspor 23 37
5. Altay 23 34
6. Fatih Karagümrük 23 34
7. Keçiörengücü 23 32
8. Ümraniye 23 32
9. Akhisar Bld.Spor 23 32
10. Menemen Belediyespor 23 32
11. Balıkesirspor 23 31
12. Giresunspor 22 28
13. İstanbulspor 22 27
14. Altınordu 23 24
15. Osmanlıspor 23 21
16. Adanaspor 23 18
17. Boluspor 23 17
18. Eskişehirspor 23 16
Takımlar O P
1. Liverpool 27 79
2. Man City 27 57
3. Leicester City 27 50
4. Chelsea 27 44
5. M. United 27 41
6. Tottenham 27 40
7. Sheffield United 27 40
8. Wolverhampton 27 39
9. Arsenal 27 37
10. Burnley 27 37
11. Everton 27 36
12. Southampton 27 34
13. Crystal Palace 27 33
14. Newcastle 27 31
15. Brighton 27 28
16. Bournemouth 27 26
17. Aston Villa 27 25
18. West Ham 27 24
19. Watford 27 24
20. Norwich City 27 18
Takımlar O P
1. Barcelona 25 55
2. Real Madrid 25 53
3. Atletico Madrid 25 43
4. Sevilla 25 43
5. Getafe 25 42
6. Real Sociedad 24 40
7. Villarreal 25 38
8. Valencia 25 38
9. Granada 25 36
10. Levante 25 32
11. Athletic Bilbao 25 31
12. Osasuna 25 31
13. Real Betis 25 30
14. Deportivo Alaves 25 30
15. Real Valladolid 25 29
16. Eibar 24 24
17. Celta de Vigo 25 24
18. Mallorca 25 22
19. Leganés 25 19
20. Espanyol 25 19
kapalı
banner573
banner575
banner576
banner577