banner265

banner571

“Dijital Trakya” projesi ile sınırlar kalkıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan işletmelere can suyu olacak olan “Dijital Trakya Projesi’nin temelleri atıldı. Trakya’daki oda ve borsaların paydaşlığı ile birlikte e-ticaret atılımı yapılacak ve üyeler bu girişimle Dünya’ya açılacak.

Gündem 23.01.2021, 13:30
“Dijital Trakya” projesi ile sınırlar kalkıyor
banner301

Çerkezköy Bakış - Trakya'da dijitalleşme hareketi başladı. “Dijital Trakya ile Kepenkleri Açma Vakti” sloganı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Trakya Kalkınma Ajansı ve Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi ile paydaş olan Trakya’daki 26 oda ve borsanın desteğiyle kobilere nefes aldıracak olan e-ticaretin hamlesi yapıldı.
Proje ile dijitalleşen işletmeler sınırlarını aşarak dünyanın dört bir yanına satış yapabilmelerine olanak sağlanacak. E-ticaret ve e-ihracat alt yapısı ve dijital platform üyeliği ile satışlar online ortamda yapılacak. E-ticaret/ e-ihracat tabanlı iş modelleri için Trakya’daki KOBİ’lere hizmetler 1 yıl boyunca ücretsiz sağlanacak.

“ULUSLARARASI TİCARETİMİZE GÜÇ KATMAYI HEDEFLİYORUZ”

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, “Proje kapsamında her firmamız ve girişimcimiz kendi alan adı altında online dünyada var olabildiği gibi kurduğumuz dijital platformun da üyesi olacaktır. 7/24 erişilebilir teknoloji desteği ile bölgemizin dijital dönüşümüne öncülük etmeyi ve ülkemizin küresel arenada rekabet gücünü arttırarak uluslararası ticaretimize güç katmayı hedefliyoruz. Dijital Trakya Projesi ile KOBİ’lerin yaptıkları ticareti geliştirmeye, üretimlerinde ve işlerindeki katma değerini artırmaya odaklanılacak. İşletmeler bölgesel ve sektörel pazaryeri anlayışında olup aynı zamanda ise kendi marka veya alan adları ile ticaret yapabilmelerine olanak sağlayacak. Platform, hiçbir yazılım bilgisi veya kodlama gerektirmeden KOBİ’lerin kendi dillerinde ticaret yapmalarına imkan verecek. Tamamen milli ve yerli sistemlerle geliştirilmiş bulut bilişim teknolojisi, dijital pazarlama ve teknoloji kullanım konusunda somut destek hizmetleri sağlanacak. Güç birliği platformu dijitalleşmede fark oluşturup milli hedeflerimiz için önem kaynağı olacaktır.” dedi. 

“DİJİTAL TRAKYA PROJESİ İLE SINIRLARI KALDIRIYORUZ”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Abigem Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, “Bölgemizdeki KOBİ’lerimizin dijital tabanlı iş modellerine geçişine destek olarak, e-ticaretin sınırsız dünyasında kendi markaları ile var olmalarını istiyoruz. Dijital Trakya projesi ile sınırları kaldırıyoruz” dedi.  

“TAM DESTEK VERİYORUZ”

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, “Trakyalı KOBİ’lerimiz ve girişimcilerimizin online dünyada ticaret yapmaları, e-ticaret ve e-ihracatın tüm olanaklarından faydalanmaları için Dijital Trakya projesine tam destek veriyoruz.” ifadelerini kulandı.

“DİJİTAL ÇAĞIN GETİRDİĞİ TÜM OLANAKLARI KULLANIMLARINA SUNUYORUZ”

E-ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Merter Özdemir ise yaptığı açıklamada, “Dijital Trakya projesi ile Trakya bölgesinin üretimine değer katarak, onları kendi sınırları dışına taşıyor, dijital çağın getirdiği tüm olanakları kullanımlarına sunuyoruz.” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P