“Din görevlileri hayatın tam merkezinde”

Çerkezköy İlçe Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Çerkezköy vaizi Mahmut Öztekin, insanın doğumdan ölüme kadar olan süredeki hayatın her anında din görevlilerinin yeri olduğunu ifade etti.

“Din görevlileri hayatın tam merkezinde”

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde İlçe Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri haftası dolayısıyla konferans düzenlendi.
İLAHİ KOROSU TAM NOT ALDI
Konferans Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan Kuran-ı Kerim’in ardından Camiler ve Din Görevlileri haftası ile ilgili davetlilere bir sinevizyon gösterisi izletildi.  Ardından ise Abdurrahman Gürses Kuran Kursu talebelerinin ilahi korosu sahne aldı. Mehmet Emin Çavdar idaresindeki ilahi korosu davetlilerden tam not aldı.


banner287
“İMAMLARI HEP KARALAMAYA ÇALIŞTILAR”
Gösterilerin ardından haftanın anlam ve önemine binaen İlçe Vaizi Mahmut Öztekin konuştu. Öztekin, verdiği konferansta din görevlilerin hayatın merkezinde olduğunu vurguladı. Öztekin, “İmam kelimizi, dinimizde örtümüzde adetimizde zirveyi ifade ediyor. Müezzinlerde aynı. Bizim dinimiz ayrı bir önem veriyor. Camiler hayatımızın merkezi olmalı. Toplum ve kültürümüz imamlarımızla yerine oturmuştur. Hayatın her safhasında görev alıyoruz. Doğumdan ölüme kadar her insanın yanında olan imamlarımızdır. Tarih boyunca böyle oldu. Televizyonda aç gözlü para, peşinde koşan, pejmürde bir halde göstererek değerimizi düşürmeye çalıştılar. Fıkralarda hocanın biri diye bir şey uydurdular. Bizi buradan vurmaya başladılar. Dinimize bir şey diyemediklerinde toplumum gözünde önünde bulunan temsilcileri yıpratmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar olamamaya devam ediyorlar.” dedi.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510