Disleksi hastalarına umut olacaklar

Çerkezköy’de arkadaşları ile birlikte icat ettikleri özel kalem ile disleksi hastalarına umut olmayı amaçlayan 11 yaşındaki Ege Çıtak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

Disleksi hastalarına umut olacaklar

Kapaklı Bakış - Metin Seçkin Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi olan 11 yaşındaki Ege Çıtak, Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. Proje arkadaşları Nisa Obuz, Nilsu Yılmaz, Şenel Ravza Özsoy ve Batuhan Bars ile birlikte Disleksi hastaları için özel bir kalem ve özel bir defter tasarladıklarını kaydeden Ege Çıtak, “Arkadaşlarımız ile birlikte DDK (Disleksi Devre Kalemi) ve DAD (Disleksi Alıştırma Defteri) olmak üzere iki proje geliştirdik. Bu projelerin patentini almak ve bölgemizdeki Disleksi hastalarının bu projelerden ücretsiz faydalanmalarını sağlamak için sizden destek bekliyoruz” dedi.
Projeler hakkında kısa bilgiler veren Ege Çıtak, “Disleksi Devre Kalemi sayesinde kullanıcı normalde ters gördüğü harfleri düz görebilecek. Alıştırma Defteri ile de okuma yazma pratiği yapabilecekler” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Vahap Akay da böylesine anlamlı bir projeye Çerkezköy Belediyesi olarak destek vermeye hazır olduklarını belirterek minik mucidi ve arkadaşlarını tebrik etti.

banner287
DİSLEKSİ NEDİR?

Disleksi, en sık rastlanan öğrenme bozukluklarından biridir. Asıl sorunları hafıza ve dil ile ilgilidir. Disleksi olan kişiler her şeyi unutur ve dil ile ilgili derslerde sıkıntı çektikleri bilinmektedir. Bazıları okul zamanında hızlı konuşabilir.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510