Ebru Sanatının kültür elçisi kursiyerlerle buluştu

Ebru sanatını UNESCO’da Türk mirası olarak kabul ettiren ve ebru sanatının kültür elçisi olan Atilla Can, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ndeki kursiyerlerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

Ebru Sanatının kültür elçisi kursiyerlerle buluştu

Çerkezköy Bakış - Ünlü Ebru sanatçısı Atilla Can, HEM kursiyerleri ile bir araya geldi.


GENİŞ KATILIM
Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ‘Ustalarla Kursiyerler Buluşuyor’ etkinliği düzenlendi. Programda dünyaca ünlü ebru sanatçısı Atilla Can, merkezde eğitim gören kursiyerlere ebru sanatı ile başından geçenleri anlattı.
Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Güllü Kazak, etkinliklerine katılan tüm kursiyerlere teşekkür etti. HEM Müdürü Necmi Akman da, yaptıkları etkinliğe katılan ve deneyimlerini kendileri ile paylaşacak olan Atilla Can’a teşekkürlerini iletti. 


DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Kürsüye davet edilen kültür elçisi Atilla Can, katılımcıları selamladıktan sonra Ebru Sanatı ile tanıştığı dönemden bugüne kadar yaşadıklarını anlattı. Can, Ebru Sanatını UNESCO’da Türk Mirası olarak kabul edildiği sürece değindi. Bu süreçte çok zorlandığını fakat hayalinin hep bu olduğunu ifade etti. Can, hayali kurulan her şeyin çalışıldığı takdirde mutlaka bir gün gerçekleşeceğini kursiyerlere aktardı.


BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER
Deneyimleri ve tecrübelerini kursiyerlerle paylaşan Atilla Can’a, günün anlam önemine ilişkin çiçek ve plaket takdimi yapıldı. Can daha sonra kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen kursiyerlerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.


MİNİK ZEHRA İLE EBRU YAPTI
Can daha sonra, kendisi için kurulan ebru teknesinde minik hayranı Zehra ile ebru yaptı. Atilla Can, Zehra ile beraber yaptığı ebruyu minik hayranına hediye etti.
Programda ayrıca, Can’a ait olan ‘Ebru Art’ kitabı kursiyerlere hediye edildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510