banner265

banner571

Ege’nin büyük başarısı

Çerkezköy Metin Seçkin Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ege Çıtak, Fen Bilimleri Öğretmeni Ezgi Hekimoğlu danışmanlığında "Seraları Hangi Renge Bürüyelim?" projesiyle TÜBİTAK-2204 Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda "Fizik" alanında İstanbul Avrupa Bölge 2’ncisi oldu.

Gündem 16.07.2021, 19:02 Bakış Haber Merkezi
Ege’nin büyük başarısı
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’deki eğitim kurumları ve buralarda eğitim gören öğrenciler, çeşitli yarışmalarda derece alarak önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Bu öğrencilerden biri de Çerkezköy Metin Seçkin Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ege Çıtak.
Çıtak, Fen Bilimleri Öğretmeni Ezgi Hekimoğlu danışmanlığında "Seraları Hangi Renge Bürüyelim?" projesiyle TÜBİTAK-2204 Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda "Fizik" alanında İstanbul Avrupa Bölge ikincisi oldu.
Bu projede; hızla artan dünya nüfusunun gıda ihtiyacını daha yüksek verimle karşılayabilmek için sebze ve meyvelerin seralarda daha kısa sürede yetiştirilmesini amaçlayan, bunun için de fotosentez hızını etkileyen faktörlerden birisi olan ışığın rengini test eden Çıtak ve öğretmeni Hekimoğlu, deneyleri sonucunda dalga boyu küçük olan mavi renkli ışığın fotosentez hızını arttırdığı sonucuna vararak hipotezlerini doğruladılar.
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Metin Seçkin Ortaokulunu gurur verici başarısından dolayı tebrik etti ve Ege Çıtak ile öğretmeni Ezgi Hekimoğlu'nun başarılarının devamını diledi.
 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak 05:44
Güneş 07:08
Öğle 13:02
İkindi 16:12
Akşam 18:47
Yatsı 20:06
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
17°
kapalı