“El ele hazırlıklarımızı tamamlamalıyız”

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban başkanlığında ‘Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ yapıldı. Abban, “Yarınlarda her birimizi ve tüm idareyi sıkıntılara sokacak gelişmeleri yaşamadan önce zamanında, hassasiyetle, belli bir bilinç düzeyi ile ve el ele hazırlıklarımızı tamamlamalıyız.” dedi.

“El ele hazırlıklarımızı tamamlamalıyız”

Çerkezköy Bakış - Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen kurul toplantısına, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Örenci, 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı Temsilcileri, Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Dilek Köksal, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol, kurum müdürleri katıldı.
Kaymakam Abban, burada yaptığı konuşmada, afet ve acil durumlara karşı yapılan çalışmaların önemine vurgu yaparak, “Kamu kurum ve kuruluşlarımız afet ve acil durum konularına hassasiyetle yaklaşmalıdırlar. Yarınlarda her birimizi ve tüm idareyi sıkıntılara sokacak gelişmeleri yaşamadan önce zamanında, hassasiyetle, belli bir bilinç düzeyi ile ve el ele hazırlıklarımızı tamamlamalıyız.  Her kurumun afet ve acil durum faaliyetlerine öncelik vermesi gerekiyor.” dedi.

Daha sonra söz alan Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol, ilçenin afet riskleri ve bu risklere karşı alınan tedbirler ile ilçede yürütülen çalışmalar hakkında genel bilgiler verildi. Erol ayrıca, afet yönetiminin temel ilkeleri ve Tekirdağ Afet Müdahale Planının uygulama esaslarını belirti ve muhtemel bir afet öncesi, sırası ve sonrasına yönelik ilçenin imkân ve kabiliyetler değerlendirildi.

banner287
Toplantı, ‘İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’ görevlerinin paylaşılması ve konuyla ilgili paydaşların görüş ve önerilerinin değerlendirilmesi ile sona erdi.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510