Engelli öğrenciler ve aileleri aynı kafede çalışacak

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentte engelli bireylere yönelik hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim gören öğrencilerin ve ailelerinin çalışacağı Engelsiz Kafe projesini hayata geçireceklerini söyledi.

çerkezköy bakış
Engelli öğrenciler ve aileleri aynı kafede çalışacak

Çerkezköy Bakış - Merkezde eğitim gören öğrenciler ve aileleriyle Kent Ormanı'nda kahvaltıda bir araya gelen Başkan Gürkan, Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Engelsiz Kafe'yi hizmete açmak için çalışmalara başladıklarını belirtti.

banner287

Engelli bireylerin toplumla iç içe yaşaması için çalıştıklarını ve bu yönde projeler geliştirdiklerini aktaran Gürkan, çocuklarımızın çalışacağı, annelerimizin üreteceği bir kafeyi merkezimizde açacağız. Bunları toplumla paylaşıp doğru rol modelleri göstermek adına hep o felsefemiz olan 'yüreklerde engel olmasın' anlayışıyla bu hizmetleri burada birleştireceğiz. Çalışmalara başladık. Merkezimizde Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu öncülüğünde yeni bir anlayışla yapılanmaya gidiyoruz." ifadelerini kullandı.
Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da merkezde eğitim gören öğrenciler için tüm ayrıntıların düşünüldüğü ve kafe projesinin güzel bir çalışma olacağını kaydetti.AA
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306