Erdoğan’dan ÖRAV’a teşekkür

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Öğretmen Akademi Vakfı’nın (ÖRAV) Çerkezköy’de görev yapan öğretmenlere yönelik verdiği ‘Öğrenen Lider Eğitimi’ ve ‘Çözüm Odaklı İletişim’ konulu verdiği eğitimlerden dolayı ÖRAV yetkililerine teşekkür ederek plaket takdim etti.

Erdoğan’dan ÖRAV’a teşekkür
Çerkezköy Bakış - Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından yapılan programda Çerkezköy’den de gönüllü olarak katılan 477 öğretmen ‘Öğrenen Lider Eğitimi’ ve ‘Çözüm Odaklı İletişim’ konulu eğitimler aldı. Orta Okul ve Lise öğretmenlerine yönelik yapılan eğitim 2 tam gün boyunca Çerkezköy’ün farklı okullarında yapıldı.

ÖĞRENEN LİDER ÖĞRETMEN SEMİNERİ

ÖRAV’ın ilk projesi olan bu konunun ana hedefinin öğretmenlerin entelektüel, kişisel, mesleki ve sosyal gelişimlerine öğrenme ve iletişimi odaklamak ve böylece bilgiyi değil, öğrenmeyi öğreten öğretmenler yetiştirilmesine katkıda bulunarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim reformuna destek vermek olduğunu belirten yetkililer “Öğrenen Lider Öğretmen projesi vakfın kuruluşundan bugüne kadar devam etmektedir. Proje, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine iletişim becerileri, sınıf yönetimi ve ölçme değerlendirme konularında interaktif sunulmaktadır” dedi.

ÇÖZÜM ODAKLI İLETİŞİM EĞİTİM PROGRAMI
banner287

Eğitimlerin bir diğer konusu ise ‘Çözüm Odaklı İletişim’ oldu. Programda öğretmenlerin sınıf içinde öğrencilerle iletişimlerini güçlendirecek, kendi duygu, düşünce ve davranışlarına odaklanarak süreçte yaşanılanları gözden geçirecekleri etkinliklere yer verildi.

PLAKET TAKDİM ETTİ

ÖRAV tarafından verilen eğitimlerin son gününde Kızılpınar 125. Yıl Ortaokulu’nda düzenlenen törene katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, ÖRAV yetkililerine teşekkür ederek plaket takdim etti. Törende konuşan Erdoğan, “Ben de Atatürk İlkokulu’nda müdür olduğum zamanlarda bu eğitimi aldım. Ciddi anlamda meslek hayatımda bu eğitimlerin faydasını çok gördüm ve hala daha istifade ediyorum. Gönüllü olarak katılan, eğitimlere günlerini ayıran öğretmen arkadaşlarımın da ileride mutlaka bu eğitimin faydalarını göreceklerini biliyorum.” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 20:18

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510