“Erkekler kahvede, biz burada mutluyuz”

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan dikiş-nakış kursuna katılan kadınlar, el emeği ile birbirinden güzel ürünler ortaya çıkartıyor. Kadınlar bu yaptıkları ile hem vakit geçiriyor hem de aile bütçesine katkı sağlıyorlar. Kursiyerler, “Erkekler kahvede, biz burada mutluyuz” dediler.

“Erkekler kahvede, biz burada mutluyuz”

Çerkezköy Bakış - Açtığı kurslarla sanat, kültürel, spor, eğlence, eğitim ve gelişim anlamında vatandaşlara büyük katkı sağlayan Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi, kurslarına devam ediyor. Halk Eğitimi Merkezi’nin dikiş-nakış kursu ise ev kadınları tarafından büyük ilgi görüyor. 12’si sabah 12’si de öğleden sonra olmak üzere 24 kursiyerinin eğitim aldığını belirten kurs eğitmeni Nesrin Erkut, “Toplamda 15, Çerkezköy’de ise 6 yıldır bu alanda eğitim veriyorum. Bu seneki branşımız ev dekorasyonu. Arkadaşlarımız makinalarda çalışıyor, tamamıyla el emeği. En basitlerinde olarak değerlendirdiğimiz el havlusunun yapımı dahi 3 gün sürüyor. Sallama kasnak ile yapıyoruz bu eski bir yöntemdir. Arkadaşlarımız burada bütün çeyiz malzemelerini, ev dekorasyonu malzemelerini yapabiliyorlar. 2 yıldan beri kurslarımıza yoğun bir ilgi var.  Burada herkes birbirine fikir veriyor. Eğlenceli güzel bir ortamımız var. Terapi gibi geliyor arkadaşlarımız için, herkese öneriyoruz. Ayrıca Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Necmi Akman ve Müdür Yardımcımız Güllü Kazak’a bize verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum.” diye konuştu..

“EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYORUM”

Evde boşa zaman geçireceğine kursa yazıldığını belirten kursiyerlerden Nuray Katı, “Çeyiz işleri, makine nakışı gibi bir çok el emeği ürün hazırlıyoruz. Vaktimi burada değerlendiriyorum. Ev ekonomisine katkı sağlıyorum. Kendi paramı çıkartıyorum. Yaptığım ürünlerden çevremdekilere de hediye ediyorum. Mutlu olduklarını görünce haliyle ben de seviniyorum. Hemen hemen her ürünü yapabiliyorum. Videolar izleyerek, kendi tasarımlarımı da oluşturuyorum. Evde de işimi sürdürüyorum. Eşimin de tepkisi olumlu yönde. Ben bu işi yaparken çok mutluyum. Zaman nasıl geçiyor anlamıyorum, motive oluyorum. Çevrem genişliyor, yeni arkadaşlar tanıyorum. Her alanda faydasını görüyorum.” ifadelerini kullandı. 

“BURASI BİZİM İÇİN BİR NEVİ TERAPİ GİBİ”

Bir diğer kursiyer Şeniz Çalkaya da kurstan memnuniyetini dile getirerek, “Evde boş vakit geçireceğimize kursta ortaya bir şeyler çıkartıyoruz. Herkese tavsiye ediyorum. Maddi, manevi kazançlar elde ediyoruz. Bir ürünü ortaya çıkartırken stres kalmıyor. Ortamımız çok güzel, öğretmenimiz bize destek oluyor. Burası bizim için bir nevi terapi gibi. Eşim de memnun çünkü ortaya bir şeyler çıkıyor, eksiklerimizi gideriyoruz.” dedi.
Kursiyerler ayrıca “Erkekler kahvede, biz burada mutluyuz” diye de eklediler.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurdan yildiz
Nurdan yildiz - 8 ay Önce

Bende katilmak istiyorum. Bilgi. Alabilirmuyim. Nerede oluyor

Nesrin Erkut
Nesrin Erkut - 8 ay Önce

Kursumuz tepe orta okulunda ,cumhuriyet mahallesinde

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510