Ezana saygısızlığa tepki

Tekirdağ Diyanet-Sen İl Temsilcilisi Adem Yaryıkan, 8 Mart Dünya Kadınları Günü nedeniyle Taksim'de bir araya gelen kadın grupların, okunan ezana ıslık ve sloganlarla yaptıkları saygısızlığa tepki gösterdi.

Ezana saygısızlığa tepki

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Diyanet-Sen İl Temsilcilisi Adem Yaryıkan, sendikasının il binasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Müslüman bir ülke olduğunu ve ezana yapılan bu saygısızlığın kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.  Bu hareketi yapanlara karşı adli soruşturma açılması için başvuruda bulunacaklarını ifade eden Yaryıkan, "Ezan sesi üzerinde yapılan bu tahammülsüzlük kesinlikle kabul edilemez. Halkı provoke etmek için bu protestoyu gerçekleştirenler derhal büyük çoğunluğu Müslüman olan Türkiye halkından ve tüm dünya Müslümanlarından özür dilemeli haklarında halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır."diye konuştu.AA

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş - 5 ay Önce

Sn. Yaryıkan ilgili grup yaptığı yazılı açıklamada izin verilmediği gerekçesiyle ıslıklı protesto yaptıklarını bu esnada ezana denk geldiğini kasıtlı yapılan bir durum olmadığını beyan etti. Yapılan açıklama kamuoyunu aydınlatmıştır yada aydınlatmamıştır orası tartışılır. Fakat sizin ve sizin üst örgütünüz olan diyanet işleri de ne İsmet Yılmaz’ın “beraat belgesi” çıkışına nede Mehmet Kasım Gülpınar’ın “akpye oy verenlerden Allah hesap sormayacak” gafına çıtınız çıkmadı. Bu da hiç adil değil. Olaylar karşısında tepki gösterirken daha adil olmanız gerektiğini hatırlatırım.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510