Fosseptik sorunu nedeniyle açılamıyordu!

Çerkezköy’de lüks siteleri de bünyesinde barındıran Tepe Emlak Konutları mevkiinde yaptırılan ve fosseptik sorunu nedeniyle geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında kapılarını açamayan 32 derslikli Yusuf Şenel Ortaokulu’nun bu yıl açılıp açılmayacağı merak konusu oldu. Okulda yaşanan fosseptik sorunu çözülemedi.

Fosseptik sorunu nedeniyle açılamıyordu!

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de son zamanlarda yapılan eğitim yatırımları kamuoyu nezdinde takdir topluyor. Özellikle Tepe Emlak Konutları mevkiinde yapılan ve Tepe Ortaokulunu tekli eğitime geçmesini sağlayacak olan Yusuf Şenel Ortaokulu geçtiğimiz yıl sonuna doğru eğitim ve öğretime hazır hale getirildi. Ancak bölgedeki kanalizasyon sorunu nedeniyle yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı okulun kapıları ilk öğrencileri için açılamadı. 

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı 9 Eylül günü başlayacak. Ders başı yapılmasına sayılı günler kalırken, kanalizasyon sorunu yaşanan Yusuf Şenel Ortaokulu’nun açılıp açılmayacağı ise merak konusu. Okulun fosseptik bağlantısı bulunmazken, yetkililer durumu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (TESKİ) bildirmişti. Alınan bilgiye göre şu ana kadar bu sorun çözülemedi. 
Duruma tepki gösteren veliler, bu sorunun bir an önce çözülmesini istedi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 16:03

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510